شکایت جدیدی علیه ولوو در بریتانیا تشکیل شده است

یک شکایت جدید ادعا می کند که سوء استفاده Valve از موقعیت خود در بازار بازی های ویدیویی به 14 میلیون گیمر انگلیسی آسیب رسانده است.

ما آخرین اخبار دنیای سرگرمی را بررسی کرده ایم ویکی شاتبولتیک فعال حقوق دیجیتال، شکایتی به مبلغ 656000 پوند (839000 دلار آمریکا) از طرف 14 میلیون گیمر رایانه شخصی علیه Valve تنظیم کرده است که در بخشی از آن آمده است: “ما معتقدیم که Valve در حال رقابت ناعادلانه در بازار است … بازی های رایانه شخصی و محتوای آنها فروش متوقف شده است و در نتیجه مصرف کنندگان انگلیسی مجبور به پرداخت بیشتر شده اند.

مالک Steam ناشران بازی های ویدیویی را مجبور می کند قراردادهایی را امضا کنند تا حداقل قیمت بازی ها را برای پلتفرم های رقیب محدود کنند و در نتیجه رقابت را در بازار بازی های رایانه شخصی خفه کنند. این امر در نهایت منجر به پرداخت هزینه‌های بیشتر از حد معمول برای بازی‌ها و بسته‌های الحاقی توسط مصرف‌کنندگان بریتانیا شده است و این غول سرگرمی را قادر می‌سازد تا به دریافت کمیسیون‌های بالاتر از حد معمول (تا 30 درصد) از ناشران بازی ادامه دهد.

این شکایت شامل تمامی بازیکنان PC مستقر در بریتانیا می شود که بازی ها و بسته های الحاقی آنها را از ژوئن 2018 به بعد خریداری کرده اند. اگرچه بازیکنان می توانند از آخرین پرونده قانونی انصراف دهند، اما اگر نتیجه به نفع شاکی تمام شود، به هر بازیکن حدود 22 تا 44 پوند پرداخت می شود.

در حال حاضر شکایتی علیه سونی در بریتانیا تشکیل شده است که با ادعای مشابه، 5 میلیارد پوند غرامت از این شرکت ژاپنی طلب کرده است. سال گذشته، دادگاه رقابت بریتانیا اولین تلاش دفاعی سونی را رد کرد. این شکایت، سونی را به سوء استفاده از موقعیت مسلط خود در بازار بازی های ویدیویی با فروش بازی ها و محتوای اضافی پولی خود با قیمت بالاتر در فروشگاه پلی استیشن متهم کرد.

بخوانید  تریلر زمان عرضه بازی Gotham Knights پخش شد

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر