شهرهای محبوب هند برای سفر – flytoday


“FlyToday” در این مقاله محبوب ترین شهرهای هند را معرفی کرده است.

هند کشوری پهناور در جنوب آسیا است که به دلیل تنوع فرهنگی، تاریخی و طبیعی یکی از مقاصد گردشگری محبوب ایرانیان است. این کشور بیش از 1.4 میلیارد نفر جمعیت و بیش از 20 زبان رسمی دارد. در این مقاله بهترین شهرهای هند برای سفر و بهترین راه برای دستیابی به آن را فهرست کرده ایم. ویزای هند بررسی کرده ایم

مروری بر شهرهای هند

هند شهرهای زیادی دارد که هر کدام جاذبه های گردشگری خاص خود را دارند. دهلی، کلکته، مدرس و بمبئی از معروف ترین شهرهای هند هستند.. شهرهای هند مظهر تنوع فرهنگی این کشور هستند. در این شهرها می توانید فرهنگ های مختلف هند را تجربه کنید. از جاذبه های فرهنگی شهرهای هند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جشنواره های هندی: هند کشوری است که در طول سال جشنواره های زیادی برگزار می کند.. این جشنواره ها فرصتی عالی برای تجربه فرهنگ و آداب و رسوم هندی است..

 • معماری هندی: هند معماری غنی و متنوعی دارد. در شهرهای هند می توانید آثار تاریخی و مذهبی باشکوهی را ببینید که گویای تاریخ و فرهنگ غنی این کشور است..

 • موسیقی و رقص هندی: هند دارای موسیقی و رقص غنی و متنوعی است. در شهرهای هند می توانید موسیقی و رقص هندی را تماشا کنید.

هند مقصدی برای همه است. از علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ گرفته تا علاقه مندان به طبیعت و اوقات فراغت، هر گردشگری می تواند تجربه ای فراموش نشدنی در این کشور داشته باشد.. در ادامه بهترین شهرهای هند برای سفر را معرفی کرده ایم.

بخوانید  آمازون سیستم بازی و ساعت Super Mario Bros را می فروشد. برای 42 دلار

شهر دهلی

دهلی، پایتخت هند، شهری تاریخی و فرهنگی با جاذبه های گردشگری فراوان است. این شهر مقصدی ایده آل برای علاقه مندان به تاریخ، فرهنگ، هنر و معماری است.. دهلی با بیش از 5000 سال قدمت یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است.. این شهر در طول تاریخ پایتخت چندین امپراتوری بوده و به همین دلیل دارای آثار تاریخی ارزشمندی است.. از معروف ترین جاذبه های گردشگری دهلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقبره های گوگندرام: مجموعه ای از مقبره های زیبا که در زمان امپراتوری گورکانی ساخته شده است.

 • مسجد جامع دهلی: بزرگترین مسجد هند که در زمان امپراتوری مغول ساخته شده است.

 • دروازه هند: دروازه بزرگی که در زمان امپراتوری بریتانیا ساخته شد.

دهلی علاوه بر جاذبه های تاریخی، جاذبه های فرهنگی و هنری بسیاری نیز دارد.. برخی از این جاذبه ها عبارتند از: موزه ملی هند، گالری هنر ملی و مرکز هنری لیلا ویلا..

شهر جیپور

جیپور، پایتخت ایالت راجستان هند، شهری زیبا و تاریخی است که به شهر صورتی معروف است.. این شهر در سال 1727 این بنا توسط ماهاراجا ساوای جای سانگ دام تاسیس شد و به دلیل رنگ صورتی ساختمان هایش به این نام نامگذاری شده است.. جیپور یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در هند است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان از آن دیدن می کنند.. این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قلعه کهربا: یکی از بزرگترین و زیباترین قلعه های هند که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است..

 • کاخ شهر: قصری زیبا و باشکوه که در مرکز شهر جیپور واقع شده است.

 • رصدخانه جنتر منتر: یکی از بزرگترین رصدخانه های جهان که در یک سال 1727 در سال میلادی ساخته شد.

 • بازار یهودا: یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای هند که می توانید صنایع دستی و سوغاتی هندی را در آن بخرید..

بخوانید  هری پاتر: قهرمانان کوئیدیچ - هر آنچه می دانیم

جیپور شهری برای همه است. از علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ گرفته تا علاقه مندان به طبیعت و اوقات فراغت، هر گردشگری می تواند تجربه ای فراموش نشدنی در این شهر داشته باشد..

شهر کلکته

کلکته، پایتخت ایالت بنگال غربی در هند، شهری پر جنب و جوش با تاریخ و فرهنگ غنی است.. این شهر یکی از قدیمی ترین و مهم ترین شهرهای هند است و از نظر اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نقش مهمی در این کشور دارد.. کلکته در سال 1690 توسط شرکت هند شرقی بریتانیا تأسیس شد. این شهر به سرعت به یکی از مهمترین مراکز تجاری و اقتصادی هند تبدیل شد و در سال 1772 پایتخت هند بریتانیا شد.. در سال 1911، پایتخت هند به دهلی منتقل شد، اما کلکته یکی از مهمترین شهرهای هند باقی ماند..

کلکته شهری با تاریخ و فرهنگ غنی است. این شهر مهد بسیاری از جنبش های فرهنگی و سیاسی در هند بوده است. کلکته همچنین زادگاه بسیاری از هنرمندان، نویسندگان و دانشمندان برجسته هندی است.. کلکته دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کلکته شامل موارد زیر است:

 • کلیسای جامع سنت پل، لندن: یکی از بزرگترین کلیساهای هند که در سال 1847 ساخته شده است.

 • موزه ویکتوریا و آلبرت: یکی از بزرگترین و غنی ترین موزه های هند که آثار ارزشمندی از سراسر جهان را در خود جای داده است.

 • باغ گیاه شناسی کلکته: یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی جهان که در سال 1787 تاسیس شده است.

 • خانه مادر ترزا: خانه ای که مادر ترزا در آن زندگی و کار می کرد.

بخوانید  بازخوردهای منفی بازی FIFA 23 در استیم

با Fly Today در اسرع وقت ویزای هند دریافت کنید

برای سفر به هند به ویزا نیاز دارید. اخذ ویزای هند فرآیندی نسبتاً ساده است، اما ممکن است مدتی طول بکشد. Fly Today یک آژانس هواپیمایی معتبر و شناخته شده است که خدمات مختلفی از جمله خدمات ویزا را به مسافران ارائه می دهد.. فلای تودی با همکاری سفارت هند، روند اخذ ویزای هند را برای مسافران ایرانی تسهیل کرده است..

برای دریافت ویزای هند با FlyToday، به سادگی مدارک مورد نیاز را آماده کرده و درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید.. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هند مدارک هویتی، مدارک مالی و فرم درخواست ویزا می باشد که جزئیات آن در صفحه ویزای هند در وبسایت فلای تودی درج شده است..

پایان گزارش تبلیغات.

این مقاله فقط برای اهداف تبلیغاتی است و یک گیمر هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه نمی پذیرد.