شرکت Valve چند بازی در حال ساخت دارد

در گذشته اطلاعاتی فاش شدند که نشان می‌دادند شرکت ولو ساخت Half-Life 3 را در برنامه ندارد و در عوض برای تقویت استیم دک، در حال ساخت یک بازی شوتر اول شخص و کوآپ به نام Citadel است. کمی بعد از انتشار این اطلاعات، شرکت ولو آن‌ها را رد کرد و گفت که طرفداران هر اطلاعاتی از پروژه‌های آینده‌ی را فقط از سوی خود ولو خواهند شنید.

با اعلام گرگ کومر از ولو، این شرکت توسعه‌دهنده هم‌اکنون در حال ساخت چند بازی است.

دو ربات بازی Portal 2 در کنار یکدیگر

این اولین‌بار نیست که ما این مطالب را از سوی ولو می‌شنویم. مدتی قبل از انتشار بازی Half-Life: Alyx، این سازنده اعلام کرد که به‌دنبال توسعه‌ی بازی‌های بیشتری از این سری است. بازی واقعیت مجازی Half-Life: Alyx ظاهرا پایان‌دهنده‌ی این سری نخواهد بود و نوید بازگشت شرکت ولو به دنیای Half-Life را می‌دهد.

در همین راستا به‌تازگی گرگ کومر از شرکت ولو در مصاحبه‌ی اخیر خود با فامیتسو گفت که در زمینه‌ی ساخت بازی جدید، چیزی برای نگرانی وجود ندارد. وی در ادامه توضیح داد که توسعه‌ی بازی‌ها هنوز برای این شرکت بسیار مهم است و در ادامه تایید کرد که بازی‌های زیادی توسط ولو در حال ساخت هستند که درصد بالایی از کارمندهای این شرکت در توسعه‌ی این پروژه‌ها مشارکت دارند: «Valve بازی‌های زیادی را در دست توسعه دارد. ما به انتشار بازی‌ها ادامه خواهیم داد. توسعه‌ی بازی برای Valve بسیار مهم است. من آمار دقیق را نمی‌دانم، اما درصد کارمندانی که در توسعه بازی‌ها نقش دارند، بالا است. افراد زیادی درگیر این پروژه‌ها هستند».

بخوانید  نقد و بررسی Children Of The Corn - بیشتر از بازسازی

شرکت ولو در یک دهه‌ی گذشته فعالیت کمی در زمینه‌ی توسعه‌ی بازی‌ها داشته است و بسیاری از طرفدارها نسبت به ساخت بازی‌های جدید توسط ولو ناامید بودند. بااین‌حال این شرکت پس از مدت‌ها غیبت در زمینه‌ی عرضه‌ی ویدیوگیم‌های خود، بازی واقعیت مجازی Half-Life: Alyx را منتشر کرد که بار دیگر توانایی‌های این شرکت در ساخت یک اثر باکیفیت را نشان داد. حال باتوجه‌به انتشار کامپیوتر دستی استیم دک و برنامه شرکت ولو برای عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی این پلتفرم که بارها به آن اشاره کرده است، به نظر می‌رسد چند بازی جدید توسط ولو در حال ساخت باشد.

نظر شما درباره‌ی این اخبار چیست؟ آن را با ما و سایر کاربرها در میان بگذارید.منبع

در ادامه کومر گفت که ولو تمایل دارد نسخه‌های بیشتری از سری Portal را در آینده بسازد؛ چرا که این مجموعه لایق کاوش و توجه بیشتر است. او افزود: «در حال حاضر جزئیاتی برای اعلام ندارم، اما علاقه‌مندم روزی نسخه‌ی جدیدی از Portal را بسازم». پیش از این نیز اریک ولپاو، نویسنده‌ی هر دو نسخه‌ی Portal از شرکت ولو خواسته بود که برای توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی این سری چراغ سبز نشان دهد.

با اینکه کومر در مورد پروژه‌های در حال ساخت شرکت ولو هیچ جزئیاتی را منتشر نکرد، اما گفت که این سازنده برنامه‌های زیادی برای دنیای Half-Life بعد از نسخه‌ی واقعیت-مجازی Alyx دارد. وی در این‌باره افزود: «ما این دنیا را دوست داریم و می‌خواهیم به کاوش در جهان Half-Life ادامه دهیم. اگر بخواهم کوتاه پاسخ دهم، بازی Half-Life: Alyx نشانه‌ی این است که ولو چیزهای بیشتری در مورد این دنیا برای ارائه دارد».

بخوانید  مایکل سرا توضیح می دهد که چرا بعد از Superbad و Juno تقریباً بازیگری را کنار گذاشت

شخصیت الیکس در بازی Half Life Alyx مشغول کار با تکنولوژی های آینده نگرانه