شروع فیلمبرداری سریال Alien در شبکه FX در سال 2023


جان لندگراف اعلام کرد که نوح هاولی پس از پایان ساخت فصل پنجم سریال فارگو، فیلمبرداری سریال Alien را برای FX آغاز خواهد کرد.

یا اینکه اطلاعات زیادی در مورد سریال Alien وجود ندارد اما اخیرا جان لندگرافمدیر FX در جریان تور مطبوعاتی انجمن منتقدان تلویزیون، جزئیات جدیدی را با طرفداران به اشتراک گذاشت.

FX اعلام کرده است که سریال Alien در مرحله پیش تولید است و فیلمنامه هایی برای آن نوشته شده است. جان لندگراف نیز این را بیان کرد نوح هاولی او در حال حاضر مشغول کار بر روی فصل پنجم فارگو است، اما پس از آن کار روی Alien را آغاز می کند: «فکر می کنم نوآ هاولی با طراح تولید Alien این آخر هفته در آستین ملاقات می کند و بعد از فصل پنجم سریال «Fargo is» در حال آماده شدن برای شروع تولید در سال جاری.»

جان لندگراف در اواخر سال 2020 تایید کرد که وقایع سریال Alien در سیاره زمین اتفاق می افتد. جان لندگراف قبلاً اعلام کرده بود که این مجموعه سیاره زمین را تقریباً 70 سال آینده نشان می دهد و پیش درآمدی برای اولین فیلم از مجموعه Alien خواهد بود. چون اتفاقات فیلم بیگانه به کارگردانی ریدلی اسکات وقایع سریال FX Alien که در سال 2122 اتفاق می‌افتد، نزدیک به 30 سال قبل از نبرد الن ریپلی با زنومورف رخ می‌دهد.

یک بیگانه در سری FX Alien

در گذشته، نوآ هاولی در مصاحبه ای با اسکوئر مدیا جزئیات بیشتری درباره سریال Alien به اشتراک گذاشت: «ما در فیلم ها [بیگانه] ما Weiland-Yutani را داریم که مشخصاً روی توسعه هوش مصنوعی کار می‌کند، اما اگر شرکت‌های دیگر سعی کنند جاودانگی را از راه‌های دیگری مانند توسعه انسان‌ها-ماشین‌ها یا به دست آوردن فرانسوی‌ها بیابند، چه؟ کدام یک از این فناوری ها برنده خواهد شد؟ من این وضعیت را تقابل بین ادیسون، وستینگهاوس و تسلا می بینم. یکی از آنها باید برق را در انحصار خود درآورد. ما فقط نمی دانیم که در نهایت چه کسی موفق خواهد شد.”

جان لندگراف پیش از این در مصاحبه ای با هالیوود ریپورتر جزئیات بیشتری درباره سریال Alien منتشر کرده بود: «من یکی از بزرگترین طرفداران فیلم Alien هستم. [به کارگردانی ریدلی اسکات] و فیلم بیگانگان [به کارگردانی جیمز کامرون] به یاد دارم که هر دو فیلم را در سینما تماشا کردم و هر کدام چقدر بدیع و غافلگیرکننده بود. نوآ هاولی رویکردی مشابه با فارگو در پیش گرفت و تصمیم گرفت از هیچ شخصیتی از فرنچایز Alien استفاده نکند. بنابراین، به استثنای زنومورف، هیچ یک از شخصیت‌های دیگر فیلم‌های این مجموعه در این مجموعه حضور نخواهند داشت.»

نوح هاولی فیلم Alien را برای FX تهیه می کند. این کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس آمریکایی برای تهیه کنندگی سریال درام جنایی فارگو مورد ستایش قرار گرفته است. اثری اقتباس شده از فیلمی به همین نام به کارگردانی برادران کوئن انجام شده. با توجه به عملکرد درخشان نوآ هاولی در تولید Fargo و کار عالی FX در تولید اقتباس تلویزیونی What We Do in the Shadows، می توانیم به Alien امیدوار باشیم. در حال حاضر تاریخ انتشار این سریال مشخص نیست و برای دانستن آن باید منتظر زمان بیشتری باشیم.