شادی کارگردان با گذشته در دیزنی در مقابل موفقیت انیمیشن ماریو

شخصیت جودی هاپس در حال اجرا در Zootopia

جرد بوش که در چندین انیمیشن موفق دیزنی به عنوان کارگردان و فیلمنامه نویس نقش داشته است، از موفقیت انیمیشن ماریو ابراز خوشحالی کرد.

اوایل این هفته فروش جهانی بود انیمیشن Super Mario Bros. این فیلم رسماً مرز میلیارد دلاری را شکست و اکنون در اخبار سینما و تلویزیون، یکی از افراد با سابقه دیزنی به این موفقیت واکنش نشان داده است. جرد بوش که به عنوان کارگردان و فیلمنامه نویس در انیمیشن های مختلف والت دیزنی مانند Encanto، Zootopia و Moana کار کرده است، در توییتر شخصی خود از دیدن عملکرد خوب انیمیشن ماریو در باکس آفیس خوشحال است.

فروش جهانی انیمیشن The Super Mario Bros این فیلم به‌عنوان دهمین میلیاردمین انیمیشن تاریخ سینمای جهان، اکنون به ۱.۰۴۴ میلیارد دلار رسیده و از مجموع فروش انیمیشن‌های دیزنی مانند Finding Dory با ۱.۰۲۹ میلیارد دلار و Zootopia با ۱.۰۲۵ میلیارد دلار پیشی گرفته است. انیمیشن ماریو توسط استودیوی انیمیشن سازی Illumination تولید شده است و اولین انیمیشن میلیاردی در دوران شیوع کرونا است.

بوش در توئیت خود در واقع اشاره کرد که مردم فکر می کنند او یا دیزنی از موفقیت انیمیشن ماریو ناراحت و عصبانی هستند، اما خوشحالند که می بینند این انیمیشن مخاطبان را به سینما بازگردانده است، و همین. چیز خوبی برای این انیمیشن است. بازار فیلم انیمیشن او گفت مردم بر این باورند که استودیوها برای جنگیدن و نابود کردن یکدیگر وجود دارند، اما بیشتر آنها دوست هستند و با یکدیگر کار کرده اند و به یکدیگر احترام می گذارند.

بخوانید  چه فیلم هایی برای تماشای آخر هفته: از ویم وندرس تا جک نیکلسون

همچنین، طبق توییت اخیر جرد بوش که بهترین انیمیشن سال را برای اسکار دریافت کرد، احتمالاً در حال کار بر روی انیمیشن Zootopia 2 است که قبلاً توسط دیزنی تأیید شده است. با این حال، بازگشت سازندگان قسمت اول، مانند جرد بوش، نویسنده قسمت اول و بایرون هاوارد، کارگردان قسمت اول، هنوز اعلام نشده است. انیمیشن Wish انیمیشن بعدی دیزنی است که قرار است در 22 نوامبر اکران سینماها شود.