سونی بی سر و صدا تگ 8K را از جعبه PS5 حذف کرده است

Sony Interactive Entertainment با حذف پشتیبانی از وضوح 8K، بسته بندی کنسول پلی استیشن 5 را بی سر و صدا تغییر داده است.

دقیقاً مشخص نیست که سونی چه زمانی بسته بندی کنسول های پلی استیشن 5 را تغییر داده است، اما تحقیقات نشان می دهد که پشتیبانی از وضوح 8K به تازگی از جعبه این کنسول حذف شده است. حتی زمانی که نسخه باریک کنسول PS5 در نوامبر سال گذشته عرضه شد، این عبارت روی بسته بندی دستگاه وجود داشت.

فروشگاه‌های بزرگی مانند آمازون و والمارت هنوز کنسول‌های قدیمی‌تر PS5 را در انبار دارند، اما هیچ یک از کنسول‌های فروخته شده در فروشگاه رسمی PlayStation Direct ادعای خروجی تصویر 8K روی بسته‌بندی را نداشتند.

از اوایل سال 2020، تلویزیون های سونی از وضوح 8K و نرخ رفرش تصویر 120 فریم بر ثانیه پشتیبانی خواهند کرد. با “محصولات” همراه بوداعلام کرد که PS5 آماده است. قبل از رونمایی از پلی استیشن 5 در نوامبر 2020، این شرکت در مورد این کنسول گفت: «PS5 اول، قابلیت سازگاری با نمایشگرها 8K در زمان عرضه به بازار عرضه خواهد شد و در آینده با انتشار محتوای آن، به روز رسانی نرم افزاری برای تبدیل خروجی تصویر کنسول به وضوح 8K منتشر خواهد شد. دریافت خواهید کرد»

حذف فرمت 8K از جعبه PS5

Touryst که در سال 2021 برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر شد، اولین بازی 8K و 60 فریم بر ثانیه برای آن کنسول است، اما سونی هرگز خروجی تصویر 8K را به عنوان به روز رسانی سیستم برای PS5 منتشر نکرده است. منتشر نشده

اخیراً شایعات در مورد عرضه کنسول PS5 Pro در سال 2024 قوت گرفته است. گفته می شود پردازنده گرافیکی این کنسول دارای قابلیت DLSS مانند برای ارتقاء گرافیکی تصاویر خود است که می تواند وضوح خروجی 8K را برای این کنسول ممکن کند. سونی در سال 2020 از معماری سفارشی RDNA 2 با 36 هسته CPU برای کنسول PS5 خود استفاده کرد که 10.3 ترافلاپس قدرت و سرعت پردازش 2.23 گیگاهرتز را به کاربران این کنسول تحویل داد. منابع تام هندرسون از Insider Gaming و جف گروه جف گراب، فعال رسانه ای در خصوص مشخصات پردازنده گرافیکی پلی استیشن 5 پرو مدعی است که این دستگاه از 30 WGP یا Work Group Process استفاده می کند. این بدان معناست که این کنسول دارای 60 واحد پردازشی خواهد بود که 24 واحد بیشتر از کنسول اصلی پلی استیشن 5 است.

بخوانید  Amazon's Bluetooth Earbuds With Active Noise Cancellation Are Super Cheap Right Now

فاش کننده قدیمی Midori ادعا کرده است که سونی در رویداد Summer Game Fest جزئیات جدیدی از بازی های اول شخص خود را فاش خواهد کرد. این رویداد ساعت 00:30 روز شنبه 28 خرداد 1403 به وقت ایران برگزار می شود.

در نهایت نظرات خود را در این مورد با یک گیمر و سایر کاربران در میان بگذارید.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر