سال ها پس از انتشار، قیمت فاکتوریو در استیم به دلیل تورم افزایش می یابدFactorio، بازی استراتژی ساخت پایه کارخانه از توسعه دهنده Wube Software، هفته آینده گرانتر می شود. از 26 ژانویه قیمت پایه از 30 دلار به 35 دلار افزایش می یابد. به گفته این استودیو، تصمیم بر این است که تورم را در نظر بگیریم. این استودیو به GameSpot تایید کرد که این تغییر قیمت برای همه پلتفرم‌ها از جمله Nintendo Switch اعمال خواهد شد.

در طول دوره دسترسی اولیه خود، Factorio قیمت پایه 20 دلار داشت که پس از انتشار نسخه 1.0 این قیمت به 30 دلار در سال 2020 کاهش یافت. از آن زمان، نسخه PC به جز فروش گهگاهی، با این قیمت باقی مانده است. اما همانطور که Wube Software امروز در توییتر اعلام کرد، این یک “تعدیل برای محاسبه سطح تورم انتشار Steam در سال 2016” است، با اشاره به سالی که دسترسی اولیه در آن آغاز شده است.

در حال پخش: در حال پخش – Factorio

این عنوان استراتژی از زمان انتشار نسخه 1.0 خود ده ها به روز رسانی دریافت کرده است که دو مورد آخر به تازگی هفته گذشته بوده است. در اواخر سال 2022، توسعه‌دهنده نسخه نینتندو سوییچ را راه‌اندازی کرد – اولین پورت کنسول بازی که قیمت پایه آن نیز 30 دلار بود – که از آن زمان نیز از پشتیبانی برخوردار بوده است.

مدیریت نینتندو طی یک جلسه توجیهی درآمدی که در ماه نوامبر برگزار شد، گفت که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت نینتندو سوییچ ندارد، اما “وضعیت را از نزدیک زیر نظر خواهد گرفت تا تعیین کند که آیا افزایش قیمت لازم است یا خیر”. با این حال، از نظر بازی‌ها، ایکس‌باکس اعلام کرد که عناوین اصلی جدید اصلی‌اش – از جمله Redfall و Starfield – در زمان عرضه ۶۹ دلار قیمت خواهند داشت و در این فرآیند به یوبی‌سافت می‌پیوندند. باید دید در آینده نزدیک استودیوهای مستقل دیگری نیز از تصمیم Wube Software پیروی خواهند کرد یا خیر.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.