راهنمای تروفی بازی The Last of Us Part 1

در جهان بازی ۵۴ دیالوگ اختیاری وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

در مرحله Tommy’s Dam و بخش Hydroelectric Dam، با تامی ملاقات خواهید کرد و وی بخش‌های مختلف سَد را به شما نشان می‌دهد. قبل از اینکه وارد شوید، باکلی، سگ تامی، را مشاهده می‌کنید که مشغول بازی کردن با یک توپ است. او را ناز کنید تا تروفی ذکر شده را کسب کنید.

بازیکنان با پیشروی در The Last of Us Part 1 به ۶ آیتم قابل ساخت دسترسی پیدا می‌کنند. هرکدام از آن‌ها را یک بار بسازید تا تروفی ذکر شده را به‌دست آورید.

تروفی Something to Fight For

توضیحات تروفی Look for the Light را مطالعه کنید.

توضیح: تمامی میزهای کار را پیدا کنید

تروفی Lights Out

تروفی Skillz

توضیح: تمامی درهای قفل بازی را با Shiv باز کنید

دانلود ویدیو از آپارات

توضیحات تروفی Look for the Light را مطالعه کنید.

تروفی Left Hanging

در جریان ورود به فروشگاه آرکید راجا و تعامل با دستگاه آرکید The Turning، مسابقه مبارزه‌ای مد نظر را بدون ضربه خوردن، کامل کنید.

دراین‌قسمت از راهنمای تروفی، به‌سراغ بازی The Last of Us Part 1 رفته‌ایم تا کاربران بتوانند به‌سادگی تمامی تروفی‌های بازی را کسب کنند.

اطلاعات کلی

  • درجه سختی تروفی‌های بازی: ۲ از ۱۰
  • مدت زمانی‌که طول می‌کشد تا تمامی تروفی‌ها را کسب کنید: ۱۵ الی ۲۵ ساعت
  • تعداد تروفی‌های بازی: ۲۹ عدد و معادل ۱۳۰۲ امتیاز (۱۴ تروفی برنز، هفت تروفی نقره، هفت تروفی طلا و یک تروفی پلاتینوم)
  • تروفی‌هایی که گلیچ دارند: ندارد، اما گزارش‌هایی منتشر شده از تعداد اندکی از کاربران که قعضی از آیتم‌های جمع‌آوری آن‌ها باگ خورده است
  • تروفی‌هایی که آن‌ها را از دست خواهید داد: ندارد
  • آیا درجه سختی بازی روی کسب تروفی‌ها تأثیرگذار است؟ خیر، می‌توانید روی ساده‌ترین درجه سختی تمامی تروفی‌ها را کسب کنید
  • حداقل دفعاتی که باید بازی را تجربه کنید: یک دور بازی اصلی و یک دور بسته الحاقی Left Behind
  • آیا بازی پس از تمام کردن داستان، دارای انتخاب مراحل است؟ بله، می‌توانید سایر تروفی‌های از دست رفته خود را به‌واسطه بخش انتخاب مراحل بازی، کسب کنید

توضیح: تمامی گردنبندهای فایرفلای را پیدا کنید

توضیح:‌ پس از انجام کار مورد نظر با الی های فایو انجام ندهید

بازیکنان در انتهای مرحله پیتس‌برگ، قادر به کسب تروفی ذکر شده هستند. با تماشای ویدیو زیر، نحوه دقیق کسب این تروفی را متوجه خواهید شد.

تروفی Sticky Fingers

توضیح: یک گردنبند فایرفلای را پیدا کنید

بازیکنان در مرحله The Suburbs قادر به کسب تروفی ذکر شده هستید و تنها کافی است ویدیو زیر را مشاهده کنید تا متوجه نحوه انجام این کار شوید.

تروفی Don’t Go

تروفی Nobody’s Perfect

تروفی Look for the Light

بسته الحاقی Left Behind را روی یکی از درجه سختی‌های در نظر گرفته شده، کامل کنید

تروفی Lights Out

پس از فروشگاه آرکید راجا، رایلی شما را به یک چالش فرا می‌خواند و در جریان آن باید در یک مسابقه آب بازی با اسلحه آب‌پاش شرکت کرده و رایلی را شکست دهید. یادتان باشد که دراینجا حواس خود را به صدای رایلی و محل‌هایی که مخفی می‌شود، جمع کنید.

در بخشی از بسته الحاقی Left Behind و مرحله Fun and Games، بازیکنان وارد فروشگاه آرکید راجا می‌شوند. حال در بخشی از این فروشگاه و کنار دستگاه آرکید The Turning، یک دستگاه آرکید ماشین سواری به اسم Jak X را مشاهده می‌کنید. با این دستگاه تعامل داشته و سپس به‌سراغ The Turning بروید.

در جهان بازی ۹۷ عدد آرتیفکت وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

تروفی ‌Build Em Up, Break Em Down

توضیح: تمامی جوک‌های الی را بشنوید

توضیح: مسابقه پرتاب و شکاندن شیشه را برنده شوید

توضیح: یک دفترچه راهنما را پیدا کنید

توضیح: بلک فنگ را بدون ضربه خوردن، شکست دهید

توضیح: بازی Jak X را در بسته الحاقی Left Behind تجربه کنید

در جهان بازی ۱۱ میز کار وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

توضیح: تمامی تروفی‌های بازی را کسب کنید

با تماشا کردن ویدیو زیر، هر پنج سلاح مربوط‌به این بخش را مشاهده کرده و نحوه دریافت تروفی ذکر شده را متوجه خواهید شد.

تروفی Geared Up

توضیح: درگیر تمامی دیالوگ‌های اختیاری بازی شوید

توضیح: از آجر یا بطری استفاده کرده تا آلوده شده‌ها را به سمت انسان‌ها هدایت کنید

توضیح: تمامی گاو صندوق‌ها را باز کنید

توضیح: یکی از سلاح‌های خود را تا آخرین سطح ارتقا دهید

در جهان بازی ۱۳ عدد در قفل شده وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

تروفی Self Help

در جهان بازی ۱۲ عدد دفترچه راهنما وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

تروفی Prepared for the Worst

در جهان بازی چهار گاو صندوق وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

تروفی Combat Ready

در جهان بازی پنج ابزار میز کار وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

در جهان بازی اِلی ۶ جوک را برای شما درنظر گرفته که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

در جریان مرحله Bill’s Town و بخش High School Escape، بازیکنان قادر به دریافت تروفی ذکر شده هستند. در انتهای این مرحله، به خانه‌ای می‌رسید که یک ماشین در گاراژ قرار داشته و الی سوار آن می‌شود. حال در اتاق عقبی گاراژ، یک نوشته وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری است و سپس آن را باید به بیل بدهید. در ادامه بیل آن را روی زمین انداخته و مجددا می‌توانید نوشته مورد نظر را بردارید. تمامی موارد ذکر شده، جزو پروسه کسب آیتم‌های جمع‌آوری بازی است و می‌توانید این تروفی را هم به‌صورت خودکار کسب کنید.

دانلود ویدیو از آپارات

تروفی Endure and Survive

درجریان مرحله Tommy’s Dam و بخش Hydroelectric Dam، باید یک تخته چوب پیدا کرده تا الی به سمت دیگر محیط برود و مسیر را برای شما باز کند. حال پس از انجام این کار، الی دست خود را بالا برده تا شما با وی عمل High Five را انجام دهید. این کار را انجام ندهید تا تروفی ذکر شده را کسب کنید.

دانلود ویدیو از آپارات

توضیح: پارت ۱ را تمام کنید

توضیح: یک کمیک پیدا کنید

تروفی Live Bait

توضیحات تروفی Look for the Light را مطالعه کنید.

در جهان بازی ۱۳ عدد کمیک وجود دارد که جزو آیتم‌های جمع‌آوری به حساب آمده و برای کسب آن‌ها به ویدیو تروفی Look for the Light مراجعه کنید.

بازیکنان با تمام کردن بازی The Last of Us Part 1 روی یکی از درجه سختی‌های ذکر شده، تروفی مربوطه را کسب خواهند کرد.

توضیح: درحالی که مشغول مخفی‌کاری هستید، ژنراتور پیتس‌برگ را خاموش کنید

توضیح: تمامی کمیک‌های بازی را جمع‌آوری کنید

تروفی Chronicles

دانلود ویدیو از آپارات

توضیح: Left Behind را کامل کنید

توضیح: مسابقه آب بازی را برنده شوید

تروفی Getting to Know You

تروفی Master of Unlocking

بازیکنان به‌واسطه میزهای کار می‌توانند سلاح‌های خود را ارتقا دهند. برای کسب این تروفی در سریع‌ترین زمان ممکن، پیشنهاد می‌کنم تمرکز خود را روی Revolver یا Pistol جول بگذارید. همچنین با گشت‌و‌گذار بهتر در محیط، باز کردن گاوصندوق‌ها و درهای قفل بازی، می‌توانید منابع مورد نیاز متعددی را برای ارتقا سلاح‌های خود کسب کنید.

تروفی Waterlogged

تروفی Savage Starlight Fan

درمرحله The Enemy of My Enemy بسته الحاقی Left Behind، در رویارویی‌هایی قرار می‌گیرید که در جریان آن هم انسان‌ها و هم آلوده‌شده‌ها به شما حمله کرده یا در محیط قرار دارند. حال به‌واسطه‌ی ایجاد صدا ازطریق بطری و آجر، آلوده‌شده‌ها را به سمت انسان‌ها هدایت کرده تا به آن‌ها حمله کنند.منبع

تروفی Brick Master

دانلود ویدیو از آپارات

تروفی No Matter What

The Last of Us Part 1 را می‌توان یک بازسازی بسیار خوب از یک بازی پرطرفدار و بزرگ دانست که به‌واسطه بهبود انیمیشن‌ها و توسعه مجدد آن برای پلی استیشن 5، توانسته است تغییراتی را روی گیم‌پلی و تاثیرگذارتر بودن داستان اعمال کند.

در جریان مرحله Mallrats بسته الحاقی Left Behind، رایلی و الی با یکدیگر برای پرتاب آجر و شکاندن شیشه ماشین‌های طبقه پایین، مسابقه می‌دهند. به‌سرعت و آجرها را برداشته و با دقت پرتاب کنید تا رایلی را شکست دهید.

در جهان بازی ۳۰ عدد گردنبند فایرفلای درنظر گرفته شده که به‌واسطه ویدیو آیتم‌های جمع‌آوری بازی، می‌توانید جدا از گردنبندهای ذکر شده، سایر تروفی‌های مربوط‌به این بخش را هم کسب کنید.

تروفی Fallen Firefly

تروفی That’s all I got

توضیح: تمامی نوشته‌ها و آرتیفکت‌ها را جمع‌آوری کنید

توضیح: نوشته فرانک را بردارید

تروفی Sharpest Tool in the Shed

توضیح: تمامی آیتم‌های بازی را بسازید

توضیح: با هنری و سم سوار دستگاه فاضلاب شوید

تروفی It can’t be for nothing

تروفی Who’s A Good Boy?

توضیح: از هر یک از سلاح‌های Melee بازی، یک عدد را ارتقا داده و آن‌قدر استفاده کنید تا بشکند

تروفی Angel Knives

توضیح: تمامی دفترچه راهنماهای تمرینی را کسب کنید

توضیح: تمامی ابزارهای میز کار را پیدا کنید

توضیح:‌ باکلی را ناز کنید