رئیس ایکس باکس: همه می خواهند از رقابت GTA 6 در سال 2025 اجتناب کنند

مایکروسافت برای جلوگیری از تحت الشعاع قرار دادن بازی های GTA 6 در حال برنامه ریزی برای این کار مورد انتظار است.

در حالی که در سال 2025 شاهد عرضه آثار بزرگی مانند Death Stranding 2، Doom: The Dark Ages و Fable خواهیم بود، اما بدون شک GTA 6 مورد انتظارترین بازی سال 2025 خواهد بود. عرضه GTA 6 در سال 2025 خواهد بود. بدون شک یک رویداد مهم و هیجان انگیز برای صنعت بازی است، اما مسلم است که این ساخت Rockstar Games چالش بزرگی را برای سایر بازی هایی که در تاریخ نزدیک به تاریخ عرضه عرضه می شوند، ایجاد خواهد کرد.

مت بوتیرئیس استودیو ایکس باکس اخیراً به این مشکل اشاره کرده و گفته است که صنعت بازی از تحت الشعاع قرار گرفتن بازی های دیگر توسط آن جلوگیری می کند. GTA 6 برنامه های خود را حول این بازی خواهد بود. مت بوتی در یک پادکست برنامه های هیجان انگیز این شرکت را برای سال 2025 فاش کرد. مایکروسافت شاهد عرضه چندین بازی بزرگ در سال آینده خواهد بود و به نظر می رسد بازی هایی مانند Gears of War E-Day نیز در میان آنها باشد.

مت بوتی، رئیس استودیوی بازی سازی ایکس باکس

در این مصاحبه از او پرسیده شد که آیا مایکروسافت نیز منتظر است تا Rockstar Games تاریخ انتشار GTA 6 را اعلام کند تا برنامه‌ریزی سال 2025 خود را بر اساس آن تنظیم کند. وی در پاسخ به این سوال اعتراف کرد که به دلیل محبوبیت بی حد و حصر سری GTA و عدم وجود رقیب جدی، اکثر تیم های سازنده بازی سعی می کنند از عرضه بازی خود در بازه زمانی مشابه با GTA 6 خودداری کنند.

بخوانید  واکنش متخصص اسلحه به سلاح در BioShock Infinite - واکنش متخصص اسلحه

مت بوتی نیز در این مصاحبه به نکته مهمی اشاره کرد: مایکروسافت باید از رقابت با خودش اجتناب کند! با برنامه ریزی برای انتشار چندین بازی در سال 2025، این شرکت قصد دارد با ارائه جدول زمانی دقیق به هر عنوان فرصت درخشش بدهد. به همین دلیل است که تاریخ انتشار آثاری مانند بازی ها وجود ندارد Perfect Dark، State of Decay 3 و Gears of War E-Day در رویداد اخیر این شرکت حضور داشتند.

سری GTA همیشه عملکرد خوبی داشته است، اما پس از موفقیت باورنکردنی GTA 5، به یک غول غیرقابل توقف تبدیل شده است. در گذشته بازی هایی مانند Call of Duty وجود داشت آنها می توانند با این گروه رقابت کنند. واکنش ها به تریلر اولیه این بازی نشان می دهد که انتشار آن در پاییز 2025، دیگر بازی های فصل را کاملا تحت الشعاع قرار خواهد داد. مت بوتی نیز به این موضوع پی می برد و امیدوار است از بدترین سناریو جلوگیری کند.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر