دنیای Diablo 4 آزادی عمل مشابه Breath of the Wild را نخواهد داشت


تیم بلیزارد در مصاحبه ای جدید توضیحاتی در مورد جهان دیابلو 4 ارائه کرده است.

Diablo 4 بازی بزرگ بعدی Blizzard Entertainment است که طرفداران مدتها منتظر آن بودند. جدیدترین بازی از سری بازی های نقش آفرینی اکشن Diablo قرار است بازیکنان را به ماجراجویی هایی عمیق در جدیدترین تهدیدات لیلیت ببرد. به گفته بلیزارد، Diablo 4 دارای یک جهان باز غنی خواهد بود که در آن بازیکنان می توانند چندین کمپ را باز کنند و بیش از 150 سیاه چال منحصر به فرد را کشف کنند. با این حال، به نظر می رسد که جهان این بازی آزادی عملی را که بسیاری از طرفداران انتظار دارند را ارائه نمی دهد.

در این زمینه جو شلی، کارگردان Diablo 4 و راد فرگوسن، مدیر کل سری Diablo در مصاحبه ویدیویی با سایت IGN توضیحات بیشتری در مورد جهان این بازی ارائه کردند. به گفته این سازندگان، بازیکنان نباید انتظار دنیای باز مانند The Legend of Zelda: Breath of the Wild را داشته باشند. فرگوسن در این باره توضیح داد:

یکی از نگرانی‌هایی که در مورد نام «دنیای باز» که مانند یک تابلوی نئونی بزرگ چشمک می‌زند این است که بازیکنانی با طرز فکر مشابه Breath of the Wild بگویند، اوه، این دنیا ارگانیک است. من می‌توانم بروم. هر جایی و هر کاری انجام دهم بالاخره خودم تجربه اش کنم.این ایده داستان ما نیست.داستان ما امکان پیشروی غیرخطی را می دهد اما یک داستان باقی می ماند.ما می خواستیم یک شروع، یک میانه و یک پایان داشته باشیم.ما می خواستیم داستان را از نقطه ای خاص شروع کنیم و آن را در یک مکان خاص خاتمه دهید.

دیابلو 4

روایت Diablo 4 به‌عنوان داستانی عمدتاً منشعب توصیف می‌شود که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا نحوه پیشرفت خود را در بازی از طریق بخش‌های مهم انتخاب کنند. بنابراین اگر بازیکنان برای بار دوم تجربه بازی را شروع کنند، می توانند ترتیب مراحل را برای تنوع بیشتر تغییر دهند. البته سازندگان محتوای جانبی زیادی را در بازی قرار داده اند تا بازیکنان از آن لذت ببرند. فرگوسن در این باره گفت:

“نکته خوبی در مورد سبک جهان باز ماموریت های فرعی زیاد است. فعالیت های زیادی در دنیای بازی وجود دارد که می توانید انجام دهید که مربوط به تکمیل کمپین نیست. برای تکمیل کمپین چندین شاخه وجود دارد که می توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی و در چه زمانی انجام می شود. چه دستوری برای تجربه آنها

نکته جالب این است که تیم سازنده Diablo 4 مجبور به حذف محتوا برای کاهش تراکم دنیای بازی شد.فرگوسن در این باره توضیح داد:

وقتی در دنیای بازی سفر می‌کنید، فرقی نمی‌کند که سواره باشید یا پیاده. چندین کار برای انجام دادن وجود دارد. ما در واقع محیط های چالش برانگیزی برای سوار شدن داشتیم. بنابراین باید مطمئن می شدیم که جاده ها واقعاً در مکان های خوبی به هم متصل شده اند و راه خوبی برای عبور از مناطق مختلف وجود دارد تا بتوانید از آنها عبور کنید و به مکان هایی که می خواهید برسید. ما همچنین باید مطمئن می شدیم که فرصتی برای بازیکنان وجود دارد که از پیست خارج شوند و چیزهای جالبی را ببینند.”

دیابلو 4

فرگوسن در پایان خاطرنشان کرد که در طول توسعه Gears 5 در استودیوی Coalition، تیم سازنده با طراحان جهان باز از آثار دیگر مواجه شد که در نتیجه بازی‌های جهان باز گیج‌کننده ایجاد شد. زیرا بازیکنان جهان باز و انتخاب آزاد را دوست دارند، اما همچنین می خواهند به آنها گفته شود که کجا بروند.

بازی Diablo 4 در سال 2023 بر روی پلتفرم های رایانه شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس | Xbox Series S منتشر خواهد شد. برخی گزارش ها حاکی از آن است که این بازی در آوریل سال آینده عرضه خواهد شد و بتای عمومی آن از فوریه 2023 آغاز خواهد شد.

می توانید نظرات خود را در مورد آخرین اخبار بازی با تیم یک گیمر در میان بگذارید.