خیر، نگه داشتن کنسول PS5 خود در حالت عمودی به آن آسیب نمی رساندچند هفته پیش، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه دارندگان PS5 که کنسول خود را در وضعیت عمودی قرار داده بودند، خطر آسیب رساندن به دستگاه را داشتند. ادعای صاحب تعمیرگاه سخت افزار 68 منطق (توسط Woloکه از آن زمان مقاله خود را به روز کرده است) فلز مایع مورد استفاده برای خنک کردن APU را مقصر توصیف کرد، زیرا فروشگاه با مواردی مواجه شده بود که این ماده از ظرف خود نشت کرده بود و شروع به پخش شدن در اطراف مادربرد PS5 کرده بود.

در به‌روزرسانی Wololo در توییتر، این سایت اضافه کرد که اگرچه ممکن است این مشکل رخ دهد، اما «هیچ مدرکی» وجود ندارد که نشان دهد این مشکل برای کنسول‌های PS5 که تازه از جعبه خارج شده‌اند و باز نشده‌اند، اتفاق می‌افتد. اگر PS5 شما از زمانی که آن را دریافت کرده اید به طور معمول کار می کند و پوسته آن برای تعمیر شکسته نشده است، اگر فضای کافی برای انجام این کار دارید، می توانید آن را به حالت عمودی رها کنید. اگر اخیراً آن را تعمیر کرده اید، ممکن است بخواهید مراقب نحوه قرارگیری آن باشید.

باز کردن PS5 نیز چیزی نیست که بتوان آن را تنها با ابزارهای استاندارد خارج از قفسه انجام داد، زیرا در سال 2020 مهندس پلی استیشن یاسوهیرو اوتوری نشان داد که چگونه برای دسترسی به قطعات داخلی ظریف به یک پیچ گوشتی تخصصی مانند Torx T8 نیاز دارید. در دیگر اخبار پلی استیشن، سونی در CES 2023 گفت که کمبود پلی استیشن 5 عملاً به پایان رسیده است.

به گفته جیم رایان، رئیس پلی‌استیشن، گیمرها باید برای یافتن کنسول در خرده‌فروشی‌های محلی خود «زمان بسیار آسان‌تری» داشته باشند. دسامبر 2022 بزرگترین ماه برای فروش PS5 بود و Project Leonardo، یک کنترل کننده دسترسی قابل تنظیم برای PS5 نیز در این رویداد معرفی شد.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما مشخص شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد را دریافت کند.