خانواده های Uvalde علیه Activision و Meta شکایت کردند

در 24 می 2022، سالوادور راموس وارد مدرسه قبلی خود، راب ابتدایی، در Uvalde، تگزاس شد و 19 کودک و دو معلم را به قتل رساند و 17 نفر دیگر را مجروح کرد. امروز، در دومین سالگرد تیراندازی در مدرسه، خانواده‌های قربانیان Uvlade چندین شکایت را تنظیم کردند، از جمله یکی در کالیفرنیا با هدف قرار دادن ناشر Call of Duty، Activision و مادر شرکت فیس‌بوک و اینستاگرام، متا، به دلیل نقش ادعایی آنها در قرار دادن اسلحه در دست های قاتل

از طریق واشنگتن پست، این شکایت‌ها توسط وکیل جاش کوسکوف، که ادعا می‌کند اکتیویژن و متا مسئولیت «نظافت… مردان جوان آسیب‌پذیر اجتماعی» با فانتزی‌های خشونت‌آمیز بازی‌های ویدیویی را به عهده دارند، تنظیم شد. در این شکایت همچنین آمده است که دو شرکت “آگاهانه تیرانداز را در معرض سلاح قرار دادند، او را شرطی کردند که آن را راه حل مشکلات خود ببیند و به او آموزش داده اند که از آن استفاده کند.”

شکایت ادامه می‌دهد: «در 15 سال گذشته، دو تا از بزرگترین شرکت‌های فناوری آمریکا – متهمان Activision و Meta – با صنعت اسلحه در طرحی شریک شده‌اند که کمپین جو کمل را به طرز مضحکی بی‌ضرر و حتی عجیب جلوه می‌دهد.» “به طور دقیق تر: متهمان نوجوانان دیوانه را می جوند و تیراندازان دسته جمعی را تف می کنند.”

همانطور که در شکایت ذکر شد، خانواده ها ادعا می کنند که راموس یک کپی از Call of Duty: Modern Warfare حاوی همان تفنگ DDM4V7 را دانلود کرده است که سپس خریداری کرده و در تیراندازی مدرسه استفاده کرده است. علاوه بر این، او متا را به ارسال تبلیغات هدفمند راموس برای همان اسلحه در اینستاگرام از سازنده Daniel Defense متهم می کند.

بخوانید  پخش اولین تریلر گیم‌پلی بازی NBA 2K23

متا به تولیدکنندگان اسلحه اجازه نمی دهد که تبلیغات مستقیم سلاح یا مواد منفجره را خریداری کنند. اما این شکایت حاکی از آن است که دانیل دیفنس با ارسال مطالب تبلیغاتی اسلحه در حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام این شرکت، این محدودیت را برطرف کرده است. شکایت جداگانه ای نیز توسط خانواده ها علیه دانیل دیفنس تنظیم شد.

GameSpot برای نظر دادن با Activision تماس گرفته است.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر