جینا کارانو، ستاره سابق ماندالوریایی، در مبارزه حقوقی با دیزنی محکم می ایستد

جینا کارانو، ستاره سابق ماندالوریایی و مبارز MMA به هالیوود ریپورتر گفت که در نبرد مداوم خود علیه کارفرمای سابقش، دیزنی، عقب نشینی نمی کند. این بازیگر که در سال 2021 به دلیل پست‌های جنجالی در رسانه‌های اجتماعی از نقش خود در Mandalorian اخراج شد، احساس «بی‌احترامی» و «شرم»ی را که پس از اخراج متحمل شده بود، توصیف کرد و بر عزم خود برای تلافی با شکایت اخراج ناعادلانه تاکید کرد.

در یک سری اظهار نظر جنجالی دیگر، کارانو از ایلان ماسک، که بودجه تلاش های قانونی او را تامین می کند، ابراز تحسین کرد و به هالیوود ریپورتر گفت: “من فکر می کنم کاری که او انجام می دهد بسیار باورنکردنی است.”

مسیرهای کارانو و ماسک به دلیل درگیری آنها با دیزنی بر سر پست های جنجالی به هم خورد. اگرچه آنها هرگز ملاقات نکردند، اما هر دو با عواقب دیزنی برای اظهارات آنلاین خود مواجه شدند. ماسک مقالاتی را منتشر کرد که یهودی ستیزانه و توطئه‌آمیز تلقی می‌شدند که در نهایت به قیمت تبلیغ‌کنندگان در X تمام شد، در حالی که کارانو عناصر چشم‌انداز سیاسی آمریکا را با آلمان نازی مقایسه کرد. علاوه بر این، کارانو به دلیل به اشتراک گذاری محتوای ترنس هراسی مورد انتقاد قرار گرفت، که منجر به درگیری با نمایندگان LGBTQ+ در دیزنی شد، که او آن را جلسات «اردوگاه بازآموزی» نامید.

کارانو با لحنی ملایم‌تر در جای دیگری از مصاحبه، سفر حرفه‌ای خود را بازتاب داد و آشنایی خود با هالیوود را از طریق Haywire اثر استیون سودربرگ به یاد آورد. با این حال، همانطور که به طور گسترده گزارش شد، سفر او با ایفای نقش در فیلم The Mandalorian به یک سری جنجال منجر شد که با اخراج او به اوج خود رسید. حتی با وجود اینکه او احساس می‌کند به‌طور ناعادلانه مورد هدف قرار گرفته‌اند و مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، کارانو همچنان در پی پیگیری قانونی علیه دیزنی استوار است.

بخوانید  ایکس‌باکس اعتراف خود به این موضوع را که Game Pass فروش برخی بازی‌ها را آدم‌خوار می‌کند، روشن می‌کند

کارانو افزود که عواقب پس از اخراج او باعث شد که او در حرفه و زندگی شخصی خود تجدید نظر کند. او اکنون در مونتانا زندگی می کند.

در طول کنفرانس درآمد سه ماهه چهارم شرکت والت دیزنی با سرمایه گذاران در ماه فوریه، CNBC از مدیرعامل باب ایگر پرسید که نظرش در مورد حمایت ماسک از شکایت کارانو چیست و این احتمال وجود دارد که این امر راه را برای سایر اقدامات قانونی مشابه باز کند. پاسخ ایگر: “هیچ.”

در سال 2021، لوکاس فیلم بیانیه ای منتشر کرد که در آن کارانو را محکوم کرد و تصریح کرد که “جینا کارانو در حال حاضر در لوکاس فیلم استخدام نشده است و هیچ برنامه ای برای حضور او در آینده وجود ندارد.”