جمع‌آوری بیش از نیم میلیارد دلار در بازی Star Citizen

بازی شبیه‌ساز فضایی Star Citizen که توسط Cloud Imperium Games ساخته می‌شود، بار دیگر توانسته است رکورد دیگری را بشکند. روند ساخت طولانی این بازی برای دنبال‌کنندگان صنعت ویدئوگیم واضح است و بعد از گذشت یک دهه از شروع ساخت، هنوز در فاز آلفا قرار دارد. درحالی‌که این بازی چند منبع مالی خصوصی هم پیدا کرده، اما اکثر درآمد آن ازطریق جذب سرمایه عمومی به‌دست آمده است.

این استودیو به‌تازگی تصمیم گرفته است تا اطلاعات مرتبط با نقشه‌راه توسعه بازی را محدودتر کند تا وقتی مواردی دچار تأخیر می‌شوند، باعث ناراحتی بازیکنان نشود.منبع

درحالی‌که هنوز چیزی درمورد تاریخ عرضه نهایی این بازی نمی‌دانیم، استودیو سازنده از برنامه پنج ساله و جاه‌طلبانه آن رونمایی کرده است و از Sqaudron 42 که بخش داستانی ماجراجویی تک‌نفره موردانتظار بازی به‌صورت استندالون است، سخن گفته است. همچنین آپدیت‌هایی برای بازی اصلی هم عرضه شده است که از میان آن‌ها می‌توان به افزوده‌شدن خرابه‌ها و شهرک‌های متروکه سخن گفت.

این رقم از ۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ در کیک‌استارتر شروع شد. طبق اعلام رسمی سایت Roberts Space Industries، میزان حمایت مالی انجام‌شده از استار سیتیزن تا به امروز به ۵۰۰.۰۷۵.۱۵۰ دلار آمریکا از ۴.۰۹۶.۳۸۴ نفر حامی رسیده است. آخرین رکورد مهم این بازی ۴۰۰ میلیون دلار بود که در ماه نوامبر ۲۰۲۱ اعلام شد؛ بدین معنا که برای کسب بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار پول دیگر، زمانی بیش از ده ماه سپری شد.

بازی Star Citizen موفق شده است بیش از نیم میلیارد دلار ازطریق پشتیبانی‌کنندگان، سرمایه جمع کند.

بخوانید  تمام بازی‌های جدیدی که می‌توانید امروز بعد از Nintendo Direct روی سوییچ بازی کنید