برنده‌های جوایز گزینش منتقدان ۲۰۲۴ اعلام شدند


قبل از برگزاری مراسم سالانه اهدای جوایز امی، یکشنبه شب جوایز گزینش منتقدان فیلم و تلویزیون سال ۲۰۲۴ یا Critics Choice Awards را داشتیم که یک بار دیگر شاهد درخشش Oppenheimer در بخش‌های مختلف آن بودیم. جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان ۸ جایزه از دسته‌بندی‌های اصلی برنامه ازجمله بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگران، تدوین، موسیقی متن، فیلم‌برداری و بازیگران نقش مکمل را از آن خود کرد.

دیگر نام پرتکراری که سال گذشته در تیتر اخبار مشاهده می‌کردیم، فیلم Barbie بود که در مراسم منتقدان نیز ۶ افتخار را از آن خود کرد. The Holdovers نیز ساخته‌ی دیگری بود که با ۳ جایزه جزو پرافتخارترین آثار مراسم امسال قرار گرفت. از دیگر نکات قابل ذکر رویداد امسال باید به اهدای جایزه بهترین انیمیشن سال به Spider-Man: Across the Spider-Verse و بهترین فیلم خارجی سال به Anatomy of a Fall اشاره کرد.

در زمینه سریال‌های تلویزیونی نیز یک بار دیگر شاهد درخشش سریال Succession، سریال The Bear و سریال Beef بودیم که به‌ترتیب جوایز ژانر درام، کمدی و مینی-سریال را درو کردند.

برخلاف دیگر جوایز بزرگ سال، در اینجا برای هر بخش ۶ نامزد معرفی می‌شوند که این تعداد برای بخش بهترین سریال و بهترین فیلم بیشتر هم می‌شود و به‌ترتیب به ۸ و ۱۰ نامزد دریافت جایزه می‌رسد. بنابراین به اسامی دیگری که شاید در دسته‌بندی جوایز دیگر قرار نگیرند برمی‌خوریم که ازجمله‌ آن‌ها می‌توان به Star Trek: Strange New Worlds ،Loki ،Poker Face ،Shrinking ،Godzilla Minus One و Bottoms اشاره کرد.

در ادامه می‌توانید فهرست کامل برنده‌های جوایز گزینش منتقدان فیلم و تلویزیون سال ۲۰۲۴ را ملاحظه کنید:

کیلیان مورفی در نقش جولیوس رابرت اوپنهایمر، پدر بمب اتم در فیلم Oppenheimer به نویسندگی و کارگردانی کریستوفر نولان

بهترین فیلم سال

برنده: Oppenheimer

نامزدها:

  • American Fiction
  • Barbie
  • The Color Purple
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Past Lives
  • Poor Things
  • Saltburn

بهترین بازیگر مرد

برنده: پل جیاماتی از فیلم The Holdovers

نامزدها:

  • بردلی کوپر – Maestro
  • لئوناردو دیکاپریو – Killers of the Flower Moon
  • کولمن دومینگو – Rustin
  • کیلین مورفی – Oppenheimer
  • جفری رایت – American Fiction

بهترین بازیگر زن

برنده: اما استون از فیلم Poor Things

نامزدها:

  • لیلی گلاداستون – Killers of the Flower Moon
  • ساندرا هولر – Anatomy of a Fall
  • گرتا لی – Past Lives
  • کری مولیگان – Maestro
  • مارگو رابی – Barbie

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برنده: رابرت داونی جونیور از فیلم Oppenheimer

نامزدها:

  • استرلینگ کی براون – American Fiction
  • رابرت دنیرو – Killers of the Flower Moon
  • رایان گاسلینگ – Barbie
  • چارلز ملتون – May December
  • مارک رافلو – Poor Things

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: داوین جوی رندالف از فیلم The Holdovers

نامزدها:

  • امیلی بلانت – Oppenheimer
  • دانیل بروکس – The Color Purple
  • امریکا فررا – Barbie
  • جودی فاستر – Nyad
  • جولین مور – May December

بهترین بازیگر مرد/زن جوان

برنده: دامینیک سیسا از فیلم The Holdovers

نامزدها:

  • ابی رایدر فورتسون – Are You There God? It’s Me, Margaret
  • آریانا گرینبلات – Barbie
  • کالا لین – Wonka
  • میلو ماچادو گرینر – Anatomy of a Fall
  • مدلین یونا ویلز – The Creator

بهترین تیم بازیگری

بخوانید  هر آنچه که می خواهید در مورد فصل دوم سریال ارباب حلقه ها بدانید!

برنده: Oppenheimer

نامزدها:

  • Air
  • Barbie
  • The Color Purple
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon

بهترین کارگردان

برنده: کریستوفر نولان – Oppenheimer

نامزدها:

  • بردلی کوپر – Maestro
  • گرتا گرویگ – Barbie
  • یورگوس لانتیموس – Poor Things
  • الکساندر پین – The Holdovers
  • مارتین اسکورسیزی – Killers of the Flower Moon

نقد فیلم Barbie (باربی) با بازی مارگو رابی

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

برنده: گرتا گرویگ و نوا بامباک – Barbie

نامزدها:

  • سمی برچ – May December
  • الکس کانوری – Air
  • بردلی کوپر و جاش سینگر – Maestro
  • دیوید همینگسون – The Holdovers
  • سلین سونگ – Past Lives

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

برنده: کرد جفرسون – American Fiction

نامزدها:

  • کلی فرمون کرگ – Are You There God? It’s Me, Margaret
  • اندرو های – All of Us Strangers
  • تونی مک‌نامارا – Poor Things
  • کریستوفر نولان – Oppenheimer
  • اریک راث و مارتین اسکورسیزی – Killers of the Flower Moon

بهترین فیلم‌برداری

برنده: هویته ون هویتما – Oppenheimer

نامزدها:

  • متیو لیباتیک – Maestro
  • رودریگو پریتو – Barbie
  • رودریگو پریتو – Killers of the Flower Moon
  • رابی رایان – Poor Things
  • لینوس سندگرن – Saltburn

بهترین طراحی صحنه

برنده: سارا گرین وود و کتی اسپنسر – Barbie

نامزدها:

  • سوزی دیویس و شارلوت دریکس – Saltburn
  • روث دی یونگ و کلر کافمن – Oppenheimer
  • جک فیسک و آدام ویلیس – Killers of the Flower Moon
  • جیمز پرایس، شونا هیث و سوزا میهالک – Poor Things
  • آدام استوک‌هاوسن و کریس موران – Asteroid City

بهترین تدوین

برنده: جنیفر لیم – Oppenheimer

نامزدها:

  • ویلیام گلدبرگ – Air
  • نیک هوی – Barbie
  • یورگوس ماوروپساریدیس – Poor Things
  • تلما اسکونمیکر – Killers of the Flower Moon
  • میشل تسورو – Maestro

بهترین طراحی لباس

برنده: ژاکلین دوران – Barbie

نامزدها:

  • لیندی همینگ – Wonka
  • فرانسین جمیسون – The Color Purple
  • هالی وادینگتون – Poor Things
  • ژاکلین وست – Killers of the Flower Moon
  • یانتی یاتیس و دیوید کراسمن – Napoleon

بهترین طراحی مو و میکاپ

برنده: Barbie

نامزدها:

  • The Color Purple
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • Priscilla

بهترین جلوه‌های بصری

برنده: Oppenheimer

نامزدها:

  • The Creator
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Poor Things
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

بهترین فیلم کمدی

برنده: Barbie

نامزدها:

  • American Fiction
  • Bottoms
  • The Holdovers
  • No Hard Feelings
  • Poor Things

والپیپر انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse با محوریت نسخه های مختلف مرد عنکبوتی

بهترین انیمیشن

برنده: Spider-Man: Across the Spider-Verse

نامزدها:

  • The Boy and the Heron
  • Elemental
  • Nimona
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
  • Wish

بهترین فیلم خارجی

برنده: Anatomy of a Fall

نامزدها:

  • Godzilla Minus One
  • Perfect Days
  • Society of the Snow
  • The Taste of Things
  • The Zone of Interest

بهترین موسیقی

برنده: I’m Just Ken از فیلم Barbie

نامزدها:

  • “Dance the Night” – Barbie
  • “Peaches” – The Super Mario Bros. Movie
  • “Road to Freedom” – Rustin
  • “This Wish” – Wish
  • “What Was I Made For” – Barbie

بهترین آهنگساز

برنده: لودویگ گورانسون – Oppenheimer

نامزدها:

  • جرسکین فندریکس – Poor Things
  • مایکل جیاچینو – Society of the Snow
  • دنیل پیمبرتون – Spider-Man: Across the Spider-Verse
  • رابی رابرتسون – Killers of the Flower Moon
  • مارک رانسون و اندرو وایات – Barbie
بخوانید  پیش نمایش نیمه بازی Wo Long: Fallen Dynasty حالت هیجان انگیز دو نفره

چشم‌انداز شهر نیویورک در محل فیلم‌برداری سریال Succession در ساختمان مرکز تجارت جهانی

بهترین سریال درام

برنده: Succession (HBO | Max)

نامزدها:

  • The Crown (Netflix)
  • The Diplomat (Netflix)
  • The Last of Us (HBO | Max)
  • Loki (Disney+)
  • The Morning Show (Apple TV+)
  • Star Trek: Strange New Worlds (Paramount+)
  • Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty (HBO | Max)

بهترین بازیگر مرد در سریال درام

برنده: کیرن کالکین – Succession (HBO | Max)

نامزدها:

  • تام هیدلستون – Loki (Disney+)
  • تیموتی اولیفینت – Justified: City Primeval (FX)
  • پدرو پاسکال – The Last of Us (HBO | Max)
  • رامون رودریگز – Will Trent (ABC)
  • جرمی استرانگ – Succession (HBO | Max)

بهترین بازیگر زن در سریال درام

برنده: سارا اسنوک – Succession (HBO | Max)

نامزدها:

  • جنیفر انیستون – The Morning Show (Apple TV+)
  • آنجانو الیس – Justified: City Primeval (FX)
  • بلا رمزی – The Last of Us (HBO | Max)
  • کری راسل – The Diplomat (Netflix)
  • ریس ویترسپون – The Morning Show (Apple TV+)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال درام

برنده: بیلی کروداپ – The Morning Show (Apple TV+)

نامزدها:

  • خالد ابدالا – The Crown (Netflix)
  • ران سیفس جونز – Truth Be Told (Apple TV+)
  • متیو مک‌فادین – Succession (HBO | Max)
  • هوی کوان – Loki (Disney+)
  • روفس سوئل – The Diplomat (Netflix)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال درام

برنده: الیزابت دیبکی – The Crown (Netflix)

نامزدها:

  • نیکول بهاری – The Morning Show (Apple TV+)
  • سوفیا دی مارتینو – Loki (Disney+)
  • سلا روز گودینگ – Star Trek: Strange New Worlds (Paramount+)
  • کرن پیتمن – The Morning Show (Apple TV+)
  • کریستینا ریچی – Yellowjackets (Showtime)

والپیپر فصل دوم سریال The Bear

بهترین سریال کمدی

برنده: The Bear (FX)

نامزدها:

  • Abbott Elementary (ABC)
  • Barry (HBO | Max)
  • The Marvelous Mrs. Maisel (Prime Video)
  • Poker Face (Peacock)
  • Reservation Dogs (FX)
  • Shrinking (Apple TV+)
  • What We Do in the Shadows (FX)

بهترین بازیگر مرد در سریال کمدی

برنده: جرمی آلن وایت – The Bear (FX)

نامزدها:

  • بیل هیدر – Barry (HBO | Max)
  • استیو مارتین – Only Murders in the Building (Hulu)
  • کیوان نواک – What We Do in the Shadows (FX)
  • درو ترور – The Other Two (HBO | Max)
  • دیفرو وون-آ-تای – Reservation Dogs (FX)

بهترین بازیگر زن در سریال کمدی

برنده: آیو ادبیری – The Bear (FX)

نامزدها:

  • ریچل بروزناهان – The Marvelous Mrs. Maisel (Prime Video)
  • کوینتا برانسون – Abbott Elementary (ABC)
  • بریجت اورت – Somebody Somewhere (HBO | Max)
  • دوری جیکوب – Reservation Dogs (FX)
  • ناتاشا لیون – Poker Face (Peacock)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال کمدی

برنده: ابون موس بکراک – The Bear (FX)

نامزدها:

  • فیل دانستر – Ted Lasso (Apple TV+)
  • هریسون فورد – Shrinking (Apple TV+)
  • هاروی گی‌ین – What We Do in the Shadows (FX)
  • جیمز مارسدن – Jury Duty (Amazon Freevee)
  • هنری وینکلر – Barry (HBO | Max)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال کمدی

برنده: مریل استریپ – Only Murders in the Building (Hulu)

نامزدها:

  • پاولینا الکسیس – Reservation Dogs (FX)
  • الکس بورستین – The Marvelous Mrs. Maisel (Prime Video)
  • جنل جیمز – Abbott Elementary (ABC)
  • شریل لی رالف – Abbott Elementary (ABC)
  • جسیکا ویلیامز – Shrinking (Apple TV+)
بخوانید  20 لحظه نمادین در تاریخ فیلم جنگ ستارگان

اِمی تفنگ به دست دارد سریال beef

بهترین مینی‌سریال

برنده: Beef (Netflix)

نامزدها:

  • Daisy Jones & the Six (Prime Video)
  • Fargo (FX)
  • Fellow Travelers (Showtime)
  • Lessons in Chemistry (Apple TV+)
  • Love & Death (HBO | Max)
  • A Murder at the End of the World (FX)
  • A Small Light (National Geographic)

بهترین فیلم‌های ساخته‌شده برای تلویزیون

برنده: Quiz Lady (Hulu)

نامزدها:

  • The Caine Mutiny Court-Martial (Showtime)
  • Finestkind (Paramount+)
  • Monk’s Last Case: A Monk Movie (Peacock)
  • No One Will Save You (Hulu)
  • Reality (HBO | Max)

بهترین بازیگر مینی‌سریال یا فیلم‌های ساخته‌شده برای تلویزیون

برنده: استیو ین – Beef (Netflix)

نامزدها:

  • مت بامر – Fellow Travelers (Showtime)
  • تام هالند – The Crowded Room (Apple TV+)
  • دیوید اویلوو – Lawmen: Bass Reeves (Paramount+)
  • تونی شالهوب – Monk’s Last Case: A Monk Movie (Peacock)
  • کیفر ساترلند – The Caine Mutiny Court-Martial (Showtime)

بهترین بازیگر زن مینی‌سریال یا فیلم‌های ساخته‌شده برای تلویزیون

برنده: الی وانگ – Beef (Netflix)

نامزدها:

  • کیتلین دیور – No One Will Save You (Hulu)
  • کارلا گوجینو – The Fall of the House of Usher (Netflix)
  • بری لارسون – Lessons in Chemistry (Apple TV+)
  • بل پاولی – A Small Light (National Geographic)
  • سیدنی سوئینی – Reality (HBO | Max)
  • جونو تمپل – Fargo (FX)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد مینی‌سریال یا فیلم‌های ساخته‌شده برای تلویزیون

برنده: جاناتان بیلی – Fellow Travelers (Showtime)

نامزدها:

  • تیلور کیش – Painkiller (Netflix)
  • جسی پلمونس – Love & Death (HBO | Max)
  • لوئیس پولمن – Lessons in Chemistry (Apple TV+)
  • لیو شرایبر – A Small Light (National Geographic)
  • جاستین ثرو – White House Plumbers (HBO | Max)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن مینی‌سریال یا فیلم‌های ساخته‌شده برای تلویزیون

برنده: ماریا بلو – Beef (Netflix)

نامزدها:

  • بیلی بولت – A Small Light (National Geographic)
  • ویلا فیتزجرالد – The Fall of the House of Usher (Netflix)
  • آیا نائومی کینگ – Lessons in Chemistry (Apple TV+)
  • مری مک‌دانل – The Fall of the House of Usher (Netflix)
  • کامیلا مورون – Daisy Jones & the Six (Prime Video)

بهترین سریال خارجی زبان

برنده: Lupin (Netflix)

نامزدها:

  • Bargain (Paramount+)
  • The Glory (Netflix)
  • The Good Mothers (Hulu)
  • The Interpreter of Silence (Hulu)
  • Mask Girl (Netflix)
  • Moving (Hulu)

مبارزه اسکات پیلگریم و متیو پاتل در انیمه Scott Pilgrim Takes Off

بهترین انیمیشن سریالی

برنده: Scott Pilgrim Takes Off (Netflix)

نامزدها:

  • Bluey (Disney+)
  • Bob’s Burgers (Fox)
  • Harley Quinn (HBO | Max)
  • Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
  • Young Love (HBO | Max)

بهترین تاک شو

برنده: Last Week Tonight with John Oliver (HBO | Max)

نامزدها:

  • The Graham Norton Show (BBC America)
  • Jimmy Kimmel Live! (ABC)
  • The Kelly Clarkson Show (NBC)
  • Late Night with Seth Meyers (NBC)
  • The Late Show with Stephen Colbert (CBS)

بهترین برنامه ویژه کمدی

برنده: جان مولانی– Baby J (Netflix)

نامزدها:

  • مارک بیربیگلیا – The Old Man and the Pool (Netflix)
  • الکس بورستین – Corsets & Clown Suits (Prime Video)
  • جان ارلی – Now More Than Ever (HBO | Max)
  • ترور نوا – Where Was I (Netflix)
  • واندا سایکس – I’m an Entertainer (Netflix)
تحریریه مجله بازی یک گیمر