بررسی MacBook Pro M1 Max


خلاصه و مقایسه مک بوک پرو 14 اینچی با رقبای خود

ما MacBook Pro 14 اینچی را یک بسته کامل در میان لپ‌تاپ‌های ویندوزی فعلی می‌دانیم، حتی بدون در نظر گرفتن قیمت. دستگاه هایی که یا جمع و جور، خوش ساخت و ناکارآمد هستند، یا سخت افزار قدرتمندی را در داخل یک دستگاه بزرگ با بار ناامیدکننده ارائه می دهند.

مک بوک پرو 14 اینچی و طبیعتاً 16 اینچی هر آنچه از یک لپ تاپ انتظار داریم به ما می دهد: یک قاب بسیار با کیفیت و خوش ساخت، صفحه نمایش بسیار روشن و با دقت بالا، صفحه کلید و ترک پد کارآمد، بلندگوهای عالی با صدای بلند. و صدای قدرتمند، شارژ عالی و در نهایت سخت افزاری که عملکرد خیره کننده ای را برای تعدادی استفاده حرفه ای در هر شرایطی ارائه می دهد.

به عبارت “تعدادی از کاربران حرفه ای” توجه کنید. ترکیبی از صفحه نمایش واضح و شتاب دهنده های سخت افزاری اپل، مک بوک پرو را به یک دستگاه رویایی برای ویراستاران و طراحان تبدیل کرده است و ترکیبی از یک سیستم فایل مبتنی بر یونیکس macOS، رم بزرگ، یک پردازنده قدرتمند و یک صفحه کلید کارآمد لپ تاپ به برنامه نویسان اجازه می دهد تا برای برنامه نویسان کدنویسی کنند. ساعت و با سرعت بالا را کامپایل کنید

البته برنامه های حرفه ای به ویرایش یا برنامه نویسی محدود نمی شوند. بسیاری از نرم افزارهای مهندسی به هیچ وجه برای macOS توسعه داده نشده اند و از آنجایی که خبری از BootCamp و قابلیت Dual Boot با ویندوز نیست، چنین نرم افزارهایی فقط با ماشین مجازی و شبیه ساز x86 قابل اجرا هستند.

استفاده از یک شبیه ساز چند لایه باعث می شود که عملکرد نرم افزار در سطح تجربه بومی ویندوز نباشد. هیچ مهندس حرفه ای حاضر نمی شود بیش از 100 میلیون تومان برای لپ تاپ خرج کند و نرم افزار خود را به صورت ماشین مجازی اجرا کند.

از سوی دیگر، ما بازیکنان داریم. کاتالوگ بازی های موجود برای مک اصلا قابل مقایسه با دنیای ویندوز نیست. اگرچه به لطف آپدیت جدید METAL، تعدادی بازی از جمله Resident Evil Village و No Man’s Sky وارد دنیای macOS شده اند. اما خرید یک لپ‌تاپ گران‌قیمت برای اجرای چند عنوان محدود و در عین حال وعده‌ای که اپل برای آینده بازی روی پلتفرم خود داده است، اصلاً کار معقولی نیست.

نظر شما در مورد MacBook Pro M1 Max چیست؟ آیا آن را یک لپ تاپ ایده آل می دانید؟ آیا این لپ تاپ می تواند نیازهای خاص شما را برآورده کند؟

می توانید مک بوک پرو یا سایر محصولات اپل را از اینجا خریداری کنید فروشگاه سافت پال دیدن.

مزایای MacBook Pro M1 Max

  • اجرای فوق العاده
  • طراحی مدرن و بسیار خوش ساخت
  • عملکرد مشابه با یا بدون اتصال الکتریکی
  • صفحه نمایش miniLED بسیار روشن و دقیق
  • بلندگوهای بسیار کارآمد با صدای عالی و غنی
  • پورت بازگشت HDMI، اسلات کارت SD و MagSafe

معایب MacBook Pro M1 Max

  • برای برخی از کاربران حرفه ای مناسب نیست
  • قیمت بسیار بالا