بررسی معروف ترین افسانه ها در مورد باتری گوشی


بنابراین، اگر مصمم هستید باتری گوشی خود را تا حد امکان سالم نگه دارید، باید آن را بین 20 تا 80 درصد شارژ نگه دارید. حفظ بار در این فاصله زمان تجمع مقدار زیادی یون لیتیوم در هر دو لایه را کاهش می دهد، وضعیتی که باعث می شود لایه ها منبسط شوند و فشار فیزیکی بر آنها وارد شود. اما در نظر داشته باشید که با این میزان شارژ، دستگاه قدرت کمتری خواهد داشت.

شارژ کردن گوشی در طول شب به باتری آسیب می رساند

شارژ کردن گوشی در شب و رها کردن آن در این حالت تا زمانی که شارژ به 100 درصد برسد برای سلامت باتری خوب نیست. البته این به این دلیل نیست که باتری بیش از ظرفیت خود شارژ می شود. مکانیسم «شارژ قطره‌ای» باتری‌های لیتیوم یونی به این صورت است که وقتی شارژ گوشی به 100 درصد رسید، جریان برق را قطع می‌کند و فرآیند شارژ را تنها زمانی از سر می‌گیرد که بخش کوچکی از سطح شارژ به 100 درصد برسد، شارژ باتری تخلیه شود.

از افسانه قبلی، می‌دانید که باتری‌ها زمانی که کاملاً شارژ یا دشارژ می‌شوند، بیشترین مقاومت را در برابر فشار دارند. بنابراین وقتی گوشی را در شب شارژ می‌کنید و پس از شارژ کامل باتری آن را از برق جدا نمی‌کنید، میزان شارژ برای ساعت‌ها روی 100 درصد نگه داشته می‌شود و باتری تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد. با این حال، جای نگرانی زیادی وجود ندارد زیرا سازندگان باتری محدودیت هایی را برای جلوگیری از چنین مواردی تعیین کرده اند.

با گذشت زمان، باتری گوشی شما تمام می شود. باتری گوشی های هوشمند معمولاً حدود دو تا سه سال با ظرفیت بهینه دوام می آورند. اکثر سازندگان گوشی های هوشمند نمی خواهند کاربران بدانند که می توانند با تعویض باتری گوشی در هزینه خود صرفه جویی کنند. بنابراین، تعویض باتری دشوار و دور از دسترس باقی ماند. گاهی اوقات اگر مشکل فقط از باتری گوشی شما باشد، می توانید با تعویض آن در هزینه خرید گوشی جدید صرفه جویی کنید.

باتری گوشی جدید قبل از استفاده باید یک بار کاملا شارژ شود

روزهایی که قبل از استفاده از دستگاه باید یک بار باتری کاملاً شارژ می شد به دوران محبوبیت باتری های نیکل کادمیوم در دهه 70 و 80 میلادی برمی گردد.قبل از اولین استفاده، این نوع باتری باید یک بار کاملاً شارژ شود. سپس باید به طور منظم به طور کامل شارژ می شد. به عنوان مثال، اگر یک باتری نیکل-کادمیم به طور مداوم تنها تا 75٪ شارژ شود، ظرفیت باتری به همین ترتیب کاهش می یابد.

باتری های لیتیومی که امروزه در اکثر وسایل الکترونیکی از جمله تلفن های همراه استفاده می شود، نیازی به شارژ اولیه ندارند.