با عجیب ترین و ترسناک ترین اختلالات روانی آشنا شوید

سندرم Clover-Bossy

فردی را تصور کنید که دوست دارد کتاب بخورد یا دوست دارد با ماشینش رابطه جنسی داشته باشد. عجیب و غیرقابل باور به نظر می رسد که فردی چنین تمایلات نامتعارفی داشته باشد. اما افراد مبتلا به سندرم Clover-Bossy این خواسته های نامعقول را به طور مکرر در طول زندگی خود تجربه می کنند.

بیماران مبتلا به سندرم Clover-Bossi با اختلالاتی مانند از دست دادن حافظه، میل به غذا خوردن و تمایل به رابطه جنسی با اشیاء بی جان مراجعه می کنند. به نظر می رسد که این سندرم در نتیجه آسیب شدید به لوب تمپورال مغز رخ می دهد. متاسفانه درمانی برای سندرم Clover-Bossy کشف نشده است و بیماران باید تا پایان عمر این وضعیت تلخ را تحمل کنند.

اختلال شبیه سازی شده

کمتر از 5 درصد مردم در سراسر جهان از نوعی اختلال روانی به نام اختلال هذیان رنج می برند. در این اختلال، افراد عمداً خود را بیمار می کنند تا تحت درمان پزشکی قرار گیرند. این اختلال به عنوان یکی از بیماری های روانی عجیب شناخته می شود و عمدتاً در افرادی رخ می دهد که در گذشته آسیب های روحی شدیدی را متحمل شده اند و اکنون با بیماری خود سعی در جلب توجه دیگران دارند.

افراد مبتلا به اختلال هذیانی علاوه بر داشتن وسواس شدید با این بیماری، سابقه بستری های متوالی را نیز در کارنامه خود دارند. در حال حاضر، هیچ درمانی برای این اختلال وجود ندارد. اما خوشبختانه با روان درمانی منظم می توان این اختلال را تا حدودی محدود کرد.

بخوانید  سریال Live-Action Spider-Man Noir در آمازون در حال ساخت است

یکی از عجیب ترین بیماری های روانی دنیا که فقط در پاریس اتفاق می افتد، سندرم پاریس نام دارد. باور کردنی به نظر نمی رسد. اما واقعیت این است که تعدادی از گردشگران در شهر پاریس دچار نوعی اختلال روانی عجیب و ترسناک هستند که هنوز به دلیل خاصی پیدا نشده است.

سندروم پاریس که بیشتر در بین گردشگران ژاپنی گزارش می شود، وضعیتی است که در آن افراد اختلالاتی مانند توهم، هذیان، اضطراب شدید، واقعیت تحریف شده و ایده های ناراحت کننده را تجربه می کنند. افرادی که این سندرم را تجربه کرده اند، سابقه بیماری روانی خاصی ندارند. این مشکل برخی از کارشناسان را نیز بر آن داشته تا این ایده را مطرح کنند که محدودیت زبان، خستگی جسمی و روحی و واقعیت های خود پاریس منجر به بروز این اختلال در افراد شده است.

سندرم استاندال

بیشتر مردم از دیدن آثار هنری هیجان زده و غرق در لذت هستند. اما جالب است بدانید که قرار گرفتن در معرض آثار هنری می تواند افراد مبتلا به سندرم استاندال را با مشکلات مختلف جسمی و روحی مواجه کند.

افراد مبتلا به سندرم استاندال پس از قرار گرفتن در معرض حجم زیادی از هنر، دچار اضطراب، سردرگمی و کاهش آگاهی می شوند. در برخی موارد حاد، بیماران علائم دیگری مانند توهم و حتی حملات قلبی را تجربه می کنند.

زندگی با هر نوع اختلال روانی هم برای فرد مبتلا و هم برای اطرافیان دشوار و گاهی طاقت فرسا است. اما بیماری های روانی عجیب و ترسناکی که در این مقاله ارائه کرده ایم بیش از اختلالات رایج در دنیاست و گاه جان افراد را در خطر بسیار جدی قرار می دهد. آیا در زندگی خود با افرادی مواجه شده اید که از اختلالات عجیب و ترسناکی رنج می برند که باعث وحشت شما می شود؟

بخوانید  چگونه در دره دریم لایت دیزنی بالا برویم