بازی جدید در سبک بقا روزی روزگاری با استقبال کاربران استیم مواجه شده است

یک بار بازی انسان، این یک بازی بقا رایگان، پسا آخرالزمانی و جهان باز است که با وجود نقدهای منفی، بازیکنان زیادی را در استیم به خود جذب کرده است.

اگر نمونه واضحی از واکنش های متفاوت به یک بازی وجود داشته باشد، Once Human می تواند انتخاب مناسبی باشد. از یک طرف تعداد بازیکنان فعال این بازی را در استیم داریم که در بالاترین حد خود قرار دارد و هر بار که صفحه رفرش می شود رکورد جدیدی برای آن ثبت می شود. از طرف دیگر، ما ده ها کاربر Steam برای آن داریم و همچنین در حال کاهش است.

این وضعیت کاملاً شبیه وضعیت اخبار خوب و خبرهای بد برای توسعه دهندگان بازی است که باعث می شود قبل از امتحان، هیچ تصوری از وضعیت خوب بازی نداشته باشید. اگر تعداد کاربران One Human را در نظر بگیریم، در زمان ثبت این خبر، 60000 بازیکن به طور همزمان از آن لذت می بردند. این عدد برای هر بازی دیگری در این سبک بسیار خوب است و بازی هایی مانند Soulmask را شکست می دهد که با وجود عملکرد موفق، در اوج خود به 47000 بازیکن همزمان رسید.

البته یک بار آدم به امثال پسران جنگل می رسد یا V Rising راه درازی در پیش دارد. هر دو بازی صدها هزار بازیکن فعال داشتند که همزمان بازی می کردند. با این حال، وضعیت فعلی آن برای شروع بسیار خوب است. با این حال این بازی بسیار مورد انتظار طرفدارانش بود و چنین عملکردی از او انتظار می رفت. تاکنون هیچ مشکل خاصی با سرورهای بازی بر روی تجربه One Human تاثیری نداشته است. اما کاربران این بازی در صفحه خود در استیم به مشکلات و نکات مهمی اشاره می کنند که نتایج نهایی بازی را در حالت “منفی” قرار می دهد.

بخوانید  قوانین بقای ژول در دنیای آخرالزمانی در تبلیغ تلویزیونی سریال The Last of Us

صحنه ای ترسناک از بازی Once Human

یکی از رایج ترین موارد عدم پشتیبانی از کنترلرهای بازی در زمان راه اندازی است. آنچه سازندگان One Human قبل از عرضه بازی به طرفداران خود در شبکه های اجتماعی وعده داده بودند. اما به دلیل برخی مشکلات فنی، این قابلیت در حال حاضر در دسترس نیست و تنها راه انجام بازی استفاده از ماوس و کیبورد است.

اما این مشکل منجر به مشکل دیگری می شود که کاربران با آن مواجه هستند. کاربران نمی توانند دستورات کلید صفحه کلید را برای سبک بازی دلخواه خود سفارشی کنند. در واقع، اپراتورهای رایج مانند اتصال چند دستور داخلی به یک کلید در دسترس نیستند و وضعیت برای کاربران صفحه کلیدهای غیر QWERTY بدتر است.

اما مهم ترین مشکل پیش روی کاربران این بازی امکان ساخت تنها یک کاراکتر در هر حساب کاربری است. با توجه به این محدودیت و عدم امکان حذف کاراکترها، امکان راه اندازی مجدد بازی یا سوئیچ به سرورهای دیگر وجود ندارد.

علیرغم مشکلات فنی مختلفی که Bayez One Human با آن مواجه است، افراد بیشتری علاقه مند به آزمایش آن هستند و حداقل می توان گفت که بازی در این زمینه عملکرد خوبی داشته است. همانطور که اشاره کردم در ابتدای نوشتن این مقاله تعداد بازیکنان همزمان One Human به 60000 نفر رسیده بود و اکنون که من به پایان داستان رسیده ام این تعداد از 78000 نفر گذشته است. هنگامی که Human اکنون در دسترس است و این بازی برای کاربران رایگان است تا آن را در استیم امتحان کنند.

در نهایت نظرات خود را در این مورد با یک گیمر و سایر کاربران در میان بگذارید.

بخوانید  محبوب ترین کارت های هدیه در سایت گیفت استاپ کدامند؟

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر