بازیگران پروژه جادوگر بلر درباره نحوه رفتار هالیوود با آنها صحبت می کنند

در سال 1999، «پروژه جادوگر بلر» عصر فیلم‌های ترسناک یافت شده را آغاز کرد، و پیچش منحصر به فرد یک کمپین بازاریابی را داشت که ادعا می‌کرد بازیگران آن – هدر دوناهو، مایکل ویلیامز و جاشوا لئونارد – در حقیقت در حین تحقیق ناپدید شده‌اند. یک افسانه محلی و بیم آن می رفت که آنها مرده باشند. این فیلم با بودجه اولیه ای که بین 35000 تا 60000 دلار تخمین زده شده بود 248.6 میلیون دلار فروخت. همچنین جرقه شروع یک مبارزه دو دهه ای برای دریافت غرامت مناسب برای ستاره ها شد.

ماه گذشته، Lionsgate اعلام کرد که قصد دارد فیلم جدیدی از پروژه جادوگر بلر بسازد که توسط جیسون بلوم و روی لی تهیه خواهد شد. در پاسخ، دوناهو، ویلیامز و لئونارد نامه‌ای سرگشاده منتشر کردند که در آن درخواست «مشاوره معنادار» برای هر پروژه‌ای با استفاده از نام و چهره‌شان و همچنین پرداخت‌های عطف به ماسبق و آتی برای پروژه اصلی جادوگر بلر، به گونه‌ای که تحت قوانین SAG-AFTRA فیلم‌برداری شده بود، کردند. پس از آن، این سه نفر به طور مفصل در مورد مبارزه ای که در 25 سال گذشته متحمل شده اند، با Variety صحبت کردند.

ویلیامز گفت: «از آنچه اکنون دارم و اینکه چگونه برای به دست آوردن آن جنگیدم بسیار سپاسگزارم. “اما هنوز هم روی من تاثیر می گذارد. من همه چیز را دفن کردم. شرکت های بزرگ اهمیتی نمی دهند که این اتفاق برای هنرمندان جوان بیفتد. این یک مزخرف است. و باید به نحوی تغییر کند. امیدوارم به کسی کمک کنیم ببیند: کاری را که ما انجام دادیم انجام ندهید. “

بخوانید  تریلر فیلم Deadpool and Wolverine از ظاهر غیرمنتظره شخصیت متنوع ددپول خبر می دهد.

این گزارش جزئیات کارهایی را که این سه نفر نه تنها برای ساختن فیلم و فیلمبرداری بیشتر آن انجام دادند، نشان می‌دهد، بلکه این توهم را نیز حفظ می‌کند که مرده‌اند و با میراث یک فیلم زندگی می‌کنند که از نام واقعی خود استفاده می‌کند. گزارش شده است که غرامت اولیه آنها پنج رقمی بود قبل از اینکه این سه نفر آرتیسان را در سال 2002 به دادگاه بکشانند و در نهایت هر کدام 300000 دلار تسویه حساب کردند. بخشی از شروط آن قرارداد، استودیو را ملزم می‌کرد تا استفاده از نام‌ها و شباهت‌هایشان را برای فروش فیلم و دنباله‌های آن متوقف کند. اما همانطور که دوناهو اشاره می کند، “آنها به هر حال این کار را ادامه می دهند.”

ویلیامز و دوناهو از آن زمان به زندگی خارج از صنعت سرگرمی اکتفا کردند، اما لئونارد هنوز یک بازیگر فعال است. و او در مورد موقعیت خود با Lionsgate بسیار پیشرو است.

لئونارد گفت: «من نیازی به لاینزگیت ندارم که از من خوشش بیاید. برایم مهم نیست که بدانند من فکر می‌کنم رفتارشان اشتباه است.

مشخص نیست که آیا تلاش‌های این سه نفر به لاینزگیت اجازه می‌دهد تا مسائل را با آنها حل کند یا به درستی آنها را جبران کند. از آنجایی که پروژه اصلی جادوگر بلر یک تولید غیر اتحادیه بود، SAG-AFTRA هیچ صلاحیتی در مورد درگیری ندارد.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر