این آخر هفته چه باید بازی کرد: از Counter Strike تا یک تجربه استراتژی

چهار شرور شیطان نابغه 2: سلطه بر جهان

بازی Evil Genius 2: World Domination

اما نسخه ای که پیشنهاد می کنم امتحان کنید، بازی Counter-Strike: Global Offensive است، یک بازی منتشر شده در سال 2012 با ریشه های اصلی و ابدی سری. بازسازی نقشه های محبوب پیشخوان در این نسخه به همراه گیم پلی معمولی ساده و در عین حال فوق العاده جذاب، Global Offensive را به چیزی تبدیل کرد که خیلی ها خیلی سریع شروع به بازی کردند.

دو سرباز در بازی Counter-Strike: Global Offensive

طبق گفته‌های Steam، بیش از 600000 نفر همچنان در یک زمان به طور میانگین هر روز در حال بازی Global Offensive هستند. این بازی از سال 2018 رایگان شد و همچنان از پشتیبانی بسیار خوبی برخوردار است. ضمن اینکه این نسخه از کانتر در مسابقات ورزشی الکترونیک بسیار حضور دارد و مسابقات او توسط بازیکنان حرفه ای با جدیت دنبال می شود. درست است که این روزها بازی های آنلاین در کشور فراز و نشیب هایی دارد، اما پیشنهاد می کنم اگر تا به امروز به کانتر نرفته اید، این نسخه را به صورت رایگان دانلود و بازی کنید. Kanter از آن دسته کتاب هایی است که می توانید خیلی سریع اصول بازی را یاد بگیرید و سپس به تدریج به یک حرفه ای تبدیل شوید.

با قسمتی دیگر از مقالات آخر هفته چه بازی کنیم در خدمت شما هستیم و این هفته دو بازی را به شما تقدیم می کنیم; برای اولین بازی به سراغ سری محبوب Kanter می رویم و ضمن نگاهی به تاریخچه کوتاه آن، می گوییم که چرا اگر تا به حال از آن بازدید نکرده اید، بهتر است (!) انجام دهید و سپس یک بازی در سبک استراتژیک و شبیه ساز که سال گذشته منتشر شد.

بخوانید  آموزش کامل تغییرات قانون بیمه مسئولیت با بیمه دات کام در سال 1401

لوگوی بازی Counter-Strike: Global Offensive

بازی Counter-Strike: Global Offensive Game

Evil Genius 2 World Domination

برای دومین بازی هفته، بازی Evil Genius 2 را داریم که اوایل سال گذشته عرضه شد و توانست بسیاری از خاطرات خوش اولین نسخه خود را تکرار کند.

بازی Evil Genius 2 قرار بود در سال 2004 توسط استودیو اکسیر ساخته شود. اما تعطیلی این استودیو نیز باعث لغو این بازی شد، استودیو Rebellion حق ساخت این بازی را خریداری کرد و پس از سال ها عدم اطلاع از آن، در سال 2017 بود که ساخت این بازی به طور رسمی تایید شد و بازی Evil Genius 2: سلطه جهانی در سال 2021 منتشر شد.

در پایان نظرات خود را در مورد بازی های این هفته با یک گیمر در میان بگذارید.

بدون شک وقتی صحبت از بازی های رقابتی به خصوص در ژانر شوتر اول شخص می شود، نمی توان منکر نقش برجسته و محبوبیت سری Counter-Strike شد. به همین دلیل این هفته یکی از بازی ها به این مجموعه اختصاص دارد که از قضا می توان آن را به صورت رایگان تجربه کرد.

پس از انتشار پنج نسخه بتای این مد بود که بازی سر و صدای زیادی به پا کرد و بازیکنان زیادی به سراغ تجربه آن رفتند. محبوبیت بازی به حدی افزایش یافت که دو طراح اصلی آن توانستند از تبلیغاتی که در سایت بازی گذاشته بودند درآمد کسب کنند و در این زمان بود که شرکت Velo رسما از این دو دعوت کرد تا به این شرکت بپیوندند. و به این ترتیب کانتر، رسما به یک بازی جدی برای ولوو تبدیل شد. با گذشت زمان، مین لی پس از اینکه Velo ایده نسخه دوم بازی را رد کرد، شرکت را ترک کرد، اما با گذشت زمان، Kanter راه خود را در Velo با نسخه های جدید ادامه داد و به یکی از محبوب ترین بازی های رقابتی تیراندازی اول شخص تبدیل شد. . جالب اینجاست که کانتر خود به عنوان یک مود متولد شده است، اما برای این بازی تاکنون مدهای زیادی ساخته شده است و او یکی از فعال ترین جوامع کاربری را در این زمینه دارد.

بخوانید  تریلر سریال پنگوئن. تلاش برای تسلط بر امپراتوری فالکون

در این قسمت از مقالات آخر هفته چه بازی کنیم، به سراغ مجموعه محبوب شمارنده ها رفتیم و یک بازی استراتژی هم داریم.

از طرفی شما مینیون هایی دارید که می توانند به ماموریت های مختلف فرستاده شوند و باید این کار را هوشمندانه انجام دهید که ریسک کمتر و پاداش بیشتری برای ارمغان به همراه داشته باشد. هدف نهایی بازیکنان در قسمت داستان ساخت یک سلاح خطرناک و خطرناک است و فضای جالب بازی حس خوبی را به مخاطب القا می کند.

برای کسانی که با Evil Genius آشنا نیستند، نکته جالب این سریال این است که بازیکنان را در نقش شخصیت های شیطانی قرار می دهد که باید به آنها کمک کنید تا به اهداف پلید خود برسند. به طور مشخص، در مقایسه با نسخه دوم، در شروع بازی، می توانید یکی از چهار شخصیت شیطانی را انتخاب کنید و سپس شروع به ساخت پایگاه شیطانی در جزیره مورد نظر کنید! بازی Evil Genius 2: World Domination در سبک استراتژیک و شبیه ساز می باشد. یعنی بازیکنان باید پایگاه خود را با انواع قطعات بسازند و با استفاده از تله از نفوذ نیروهای دشمن جلوگیری کنند.

سری Counter-Strike به عنوان یک مد برای Half Life ساخته شد. وقتی Minh Le سازنده بازی ویتنامی/کانادایی در آخرین ترم کالج خود بود، تصمیم گرفت تا یک پروژه مهم را تکمیل کند و در نتیجه فرصت های شغلی بهتری داشته باشد. او قبلا روی ساخت مود برای Quake کار کرده بود، اما این بار علاقه مند به ساخت مود برای Half Life بود، اما در آن زمان موتور SDK این بازی هنوز در دسترس نبود. به همین دلیل، Minh Le شروع به طراحی قالب مود خود کرد و پس از انتشار رسمی SDK توسط ولوو، اولین نسخه بتای Counter-Strike رسما ایجاد شد. البته مین لی در این مورد تنها نبود و به خصوص جس کلیف در ساخت بازی یا به عبارت دقیق تر این مد نقش اول را داشت.

بخوانید  بلوری های آواتار: آخرین هواساز و افسانه کورا برای روز پرایم تخفیف دارند
تحریریه مجله بازی یک گیمر