اکتیویژن بلیزارد شکایت خود را با دولت ایالات متحده در مورد مسائل ورزشی ضدرقابتی حل و فصل کرد

وزارت دادگستری گفت اقداماتش علیه Activision Blizzard بخشی از “هدف گسترده تر” بخش ضد تراست برای کمک به بهبود سوء استفاده از بازار کار است.

جدید: وزارت دادگستری از Activision Blizzard به دلیل آنچه که آن را “حقوق دستمزد” برای بازیکنان ورزش های الکترونیکی در لیگ های Overwatch و Call of Duty نامید شکایت کرده است. اکتیویژن بلیزارد با تسویه حساب موافقت کرده است. pic.twitter.com/sab6PcXavI

– سیسیلیا دآناستاسیو (@cecianasta) 3 آوریل 2023

«حکم رضایت پیشنهادی با Activision همچنین اکتیویژن را ملزم می‌کند تا تأیید کند که تمام مالیات‌های تعادل رقابتی در لیگ‌های حرفه‌ای ورزش‌های الکترونیکی خود پایان داده است، سیاست‌های بازنگری شده در انطباق با انحصار و حفاظت از حریم خصوصی، افشاگران، و ارائه اخطار و توضیح درباره قضاوت نهایی به تیم‌ها. وزارت دادگستری گفت و بازیکنان در لیگ های حرفه ای ورزش های الکترونیکی آن.

تو می توانی شکایت کامل DOJ علیه Activision Blizzard را اینجا بخوانید.

به گزارش بلومبرگ و رویترزاکتیویژن بلیزارد با حل و فصل این پرونده موافقت کرده است. این دادخواست امروز 12 فروردین تشکیل شد و در همان روز به پایان رسید. رویترز گزارش داد که این توافق باید توسط یک قاضی فدرال تایید شود، اما در صورت تصویب، اکتیویژن باید از تعیین سقف یا محدودیت در حقوق بازیکنان یا تیم‌های ورزشی خودداری کند.