احتمال افزایش قیمت نتفلیکس بیشتر در راه استاین غول استریم در نامه ای به سهامداران به اشتراک گذاشته است، احتمالاً نتفلیکس به افزایش تدریجی قیمت برنامه های اشتراک خود ادامه خواهد داد. این جزئیات به عنوان بخشی از تحقیقات این شرکت فاش شد. نتایج سه ماهه چهارمجایی که او جزئیات بیشتری در مورد برنامه های آینده خود برای کسب درآمد به اشتراک گذاشت.

به طور کلی، نتفلیکس می‌گوید که می‌خواهد «تعدادی از قیمت‌ها و برنامه‌هایی را برای پاسخگویی به طیف وسیعی از نیازها» ارائه کند و قیمت‌های پایین‌تر آن را «بسیار رقابتی» می‌نامد. به نظر می رسد افزایش قیمت در آینده در افق است و نتفلیکس اضافه می کند: “همانطور که ما در نتفلیکس سرمایه گذاری می کنیم و آن را بهبود می بخشیم، گهگاه از اعضای خود می خواهیم که برای منعکس کردن این پیشرفت ها هزینه کمی بپردازند.”

این البته جای تعجب نیست، زیرا نتفلیکس در چند سال گذشته چندین بار قیمت های خود را افزایش داده است، آخرین بار در اکتبر سال گذشته. نامه سرمایه گذار همچنین در مورد طرح تبلیغاتی نتفلیکس صحبت می کند، که به نظر می رسد از زمانی که برای اولین بار برنامه های تبلیغاتی را کمی بیش از یک سال پیش معرفی کرد، برای این شرکت خوب کار کرده است.

به لطف نتفلیکس که طرح اولیه بدون آگهی را برای کاربران جدید و بازگشته حذف کرده است، اکنون 40 درصد ثبت‌نام‌ها برای حساب‌های پشتیبانی شده از آگهی است. همچنین قصد دارد در زمینه حذف تدریجی حساب‌های Basic که از سه ماهه دوم سال جاری در کانادا و بریتانیا عرضه می‌شود و تنها چند ماه دیگر راه اندازی شود، ادامه دهد.

بخوانید  فروش Elden Ring به بیش از 17.5 میلیون نسخه رسید

آخرین عنصر درآمدزایی که نتفلیکس آدرس می دهد اشتراک گذاری حساب است. در حالی که برخی از افراد پس از حذف قابلیت اشتراک‌گذاری حساب‌ها بین خانواده‌ها از نتفلیکس منصرف شدند، به نظر می‌رسد این استراتژی برای این شرکت خوب عمل کرده است. در نامه به سرمایه‌گذاران آمده است: «ما معتقدیم که مشکل اشتراک‌گذاری حساب را با موفقیت برطرف کرده‌ایم، با اطمینان از اینکه وقتی مردم از نتفلیکس لذت می‌برند، هزینه خدمات را نیز پرداخت کنند».

اکنون که اشتراک گذرواژه بین خانواده‌ها به پایان رسیده است، نتفلیکس می‌گوید «اشتراک‌گذاری پولی کسب‌وکار عادی ما است»، با ویژگی جدید Extra Member که دارندگان حساب را ملزم می‌کند در صورتی که فردی خارج از خانواده‌شان مایل به استفاده از این حساب است، هزینه اضافی بپردازند.

به طور کلی، نتفلیکس به تدریج در مورد کسب درآمد تهاجمی تر شده است، با گزارش اخیر نشان می دهد که این امر به زودی می تواند به تجارت بازی آن نیز گسترش یابد. اگرچه کتابخانه بازی نتفلیکس در حال حاضر بدون تبلیغات و ریزتراکنش‌ها است، اما ممکن است به زودی تغییر کند.

تحریریه مجله بازی یک گیمر