آخر این هفته چه فیلمی ببینیم؟ | از انیمه ای که به روزهای اولیه آشنایی با کلوت برمی گردد

در این شماره از ویژگی های آخر هفته چه فیلمی را ببینیم؟ با هم انیمه The Place Promised in Our Early Days، Elena و Klute را تماشا خواهیم کرد. با این مقاله با یک گیمر همراه باشید.

در این شماره از سریال آخر این هفته چه فیلمی ببینیم؟ ما به سراغ انیمیشن های فانتزی رفته ایم. مکان ملاقات در روزهای آغازین آشنایی اولین کارگردانی بلند شینکای است که داستانی سرگرم کننده را برای مخاطب روایت می کند. در ادامه فیلمی از سینمای روسیه را خواهیم دید. فیلمی از یکی از بزرگترین کارگردانان معاصر روسیه که به شکاف طبقاتی در این کشور می پردازد. در نهایت شاهد یک فیلم کلاسیک خواهیم بود. نمایشی از پاکولا، یکی از بزرگترین کارگردانان دهه 1970. کلوت که اولین قسمت از سه گانه پارانویا است، داستان متفاوتی دارد و می تواند مخاطب را تا پایان علاقه مند نگه دارد.


شینکای در مورد روزهای اولیه آشنایی اش با انیمه صحبت می کند

این انیمه حول محور روزهای اولیه آشنایی می چرخد

انیمه مکان وعده داده شده در روزهای اولیه ماست

  • خروج: ماکوتو شینکای
  • نویسنده: ماکوتو شینکای
  • سال انتشار: 2004

خلاصه: در زمان جنگ ژاپن و در دنیایی موازی، برخی از دانش آموزان دبیرستانی هواپیما می سازند تا به یک برج مرموز برسند.

داستان این انیمه در یک جهان جایگزین اتفاق می افتد. ژاپن بین ایالات متحده و روسیه تقسیم شده است. طرف روسی یک برج غول پیکر در هوکایدو ساخت که ارتفاع آن حتی از توکیو قابل مشاهده است. دو پسر نوجوان مجذوب این برج اسرارآمیز شده اند و می خواهند با دختری برای بازدید از آن هواپیما بسازند. اما این تمام ماجرا نیست، زیرا داستان پیچیدگی های زیادی دارد. یکی از این سه نفر به طرز عجیبی ناپدید می شود و رویاهایشان از بین می رود. این انیمه علمی تخیلی داستانی جذاب و همچنین درام عاشقانه دارد. مهمتر از همه، بخش دراماتیک واضح است و شخصیت ها کاملاً پیچیده و باورپذیر هستند. عناصر فانتزی و علمی تخیلی در خدمت داستان هستند تا زیرمتن ها و فرامتن ها خود را به درستی در چشم مخاطب نشان دهند.

بخوانید  توقف هدر دادن مهمات، آسیب توضیح داده شده در Helldivers 2

درد، رنج، فقدان، عزاداری، جنگ، توطئه و سیاست چیزهایی است که در این اثر به چشم می خورد. اما در این بین شینکای از ایده جهان های موازی، رویاها و خاطرات به شکلی جذاب استفاده می کند و داستانی اسرارآمیز را به تصویر می کشد. محل ملاقات روزهای اول آشنایی کاری ناب و زیباست. سبک بصری فوق العاده ای دارد و کارگردانی آن شگفت انگیز است. موسیقی متن فیلم نیز محتوا و داستان را به عنوان قالب پشتیبانی و هدایت می کند.


النا به فیلم الینا نگاه می کند

فیلم النا

فیلم النا

  • خروج: آندری زویاگنیتسف
  • بازیگران: نادژدا مارکینا
  • سال انتشار: 2011

خلاصه: النا برای رسیدن به یک زندگی مرفه تصمیم سختی می گیرد: او باید از فرزندش مراقبت کند و زندگی او را نجات دهد.

سینمای روسیه مانند ادبیات غنی اش پر از شگفتی است. این کشور همیشه تحت تاثیر سانسور بوده و هنرمندان آن البته شرایط سختی را تجربه کرده اند. از جمله این فشارها هنرمندان بزرگی مانند تارکوفسکی بودند که با استفاده از نمادها و استعاره ها از سانسور فرار کردند. تلفیق هنر و سانسور در این کشور آثار و فیلم های بزرگی را خلق کرده است که دارای معنا و ارزش هنری بالایی هستند. کارگردانانی که در زندگی خود شرایط سیاسی و اجتماعی خاصی را پشت سر گذاشته اند، نسبت به سایر کارگردانانی که با شرایط سختی مواجه نشده اند، آثار بالاتری دارند. به عنوان مثال اگر فیلم های آلمانی، چینی، روسی و ژاپنی را با فیلم های کشورهایی مانند آمریکا مقایسه کنیم، خواهیم دید که حاوی زیرمتن ها و فرامتن هایی هستند که تنها از طریق زندگی، تجربه و ناخودآگاه کارگردان به دست می آید.

آندری زویاگنیتسف یکی از بزرگترین کارگردانان معاصر سینمای روسیه است. کارگردانی که فیلم هایش شهرت بین المللی دارند. او که با فیلم «بازگشت» توانست خود را کارگردانی بزرگ نشان دهد، مانند اکثر هنرمندان روسی، از زبان فیگوراتیو استفاده می کند و در رمان هایش از زیرمتن های زیادی استفاده می کند. فیلم النا نیز مانند دیگر آثار این کارگردان داستانی قوی و سرراست دارد. این فیلم داستان زنی را روایت می‌کند که از ازدواج اولش صاحب یک پسر می‌شود، فرزندی که توانایی تامین مخارج زندگی‌اش را ندارد و در حومه شهر زندگی می‌کند. در همین حین، النا با ولادیمیر، یک تاجر قدیمی ثروتمند آشنا می شود و با او رابطه عاشقانه برقرار می کند.

بخوانید  سریال پرطرفدار Kingkiller Chronicle ساخته پاتریک روثفوس تخفیف زیادی در آمازون دریافت می کند

النا قصد دارد برای پسرش از ولادیمیر پول بگیرد، اما شوهر ثروتمندش از این کار امتناع می کند. دنیای این فیلم دنیای شکسته و تلخی است. قوم او از چیزی رنج می برند و در غم خود غرق می شوند. سنگینی دنیایی که این شخصیت ها در آن روزها زندگی می کنند، دنیای مخاطب را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و تا مدت ها او را آشفته می کند. هر یک از شخصیت های النا گری انگیزه های خاص خود را دارند، زیرا برخی از آنها فقط می خواهند زنده بمانند و زندگی کنند. النا سرانجام افکار جنایتکارانه خود را آشکار می کند و با داستانی قابل قبول به رمان خود عمق می بخشد. این فیلم که به ساختار طبقاتی در روسیه می پردازد، در اولین نمایش خود در جشنواره کن برنده جایزه ویژه هیئت داوران شد.


فوندا به فیلم کلوت نگاه می کند

فیلم کلوت

فیلم کلوت

  • خروج: آلن جی. پاکولا
  • بازیگران: دونالد ساترلند، جین فوندا
  • محصول: 1971

خلاصه: یک کارگاه برای یافتن مردی که در شرایط مرموز ناپدید شده است به سراغ یک زن بد شهرت می رود.

آلن جی پاکولا یکی از مهم ترین کارگردانان آمریکایی دهه است 70 متر است. فیلمسازی که درک خوبی از جامعه آمریکا داشت و درک درستی از رفتار مردم داشت. او با استفاده از شخصیت هایی که در جامعه می دید، داستان های عمیقی خلق می کرد که یکی از آنها فیلم کلوت بود. یکی از برجسته ترین فیلم های کارنامه این کارگردان، کلوت، یک نئو نوآر درخشان با مضامین روانشناختی و هیجان انگیز است. این فیلم که توسط برادران وارنر ساخته شد، موفقیتی تجاری و منتقدانه داشت. کارگردانی، فیلمنامه و بازی جین فوندا مورد ستایش قرار گرفت. کلوت در چهل و چهارمین دوره جوایز اسکار دو نامزدی دریافت کرد و جوایز متعددی را در جوایز گلدن گلوب دریافت کرد. در ابتدا، جین فوندا نمی خواست نقش زن بدنام را بازی کند زیرا در آن زمان به عنوان یک فمینیست شناخته می شد، اما پاکولا فوندا را متقاعد کرد که این نقش هیچ شکی در مورد شخصیت او ایجاد نمی کند.

بخوانید  Far Cry 5 در پنجمین سالگرد خود یک ویژگی "بسیار درخواستی" در کنسول های نسل فعلی دریافت می کند.

کلوت اولین قسمت از یک سه گانه غیر رسمی به نام پارانویا است که دو قسمت دیگر آن همه مردان رئیس جمهور و نمایش پارالکس هستند.نمای اختلاف منظر) چند سال بعد ساخته شد. دنیای فیلم کلوت مانند دنیای دیگر فیلم های این کارگردان تاریک و آشفته است. به نظر می رسد که قهرمانان در یک مارپیچ گیر کرده اند و هیچ راهی برای خروج ندارند. کلوت فیلمی با داستانی جذاب و هیجان انگیز است. اثری مرموز حاوی عناصر ژانر آثار نوآر. داستانی که با ایده‌های روان‌شناختی و پلیسی پیوند خورده است و زمانی که رمز و راز آغاز می‌شود، دنیایی پر از پیچ و تاب، چرخش و پیچ و خم در مقابل چشمان بیننده قرار می‌گیرد. از نظر بصری، کلوت به قدری چشمگیر، نورپردازی و عکسبرداری دقیق است که به عنوان قالبی بسیار مطلوب برای داستان عمل می کند و به عنصری مفید برای تداعی دنیای تاریک فیلم در ذهن مخاطب تبدیل می شود.

داستان درباره مردی است که در نیویورک ناپدید می شود. دوستش همه جا را جستجو می کند تا او را پیدا کند تا اینکه با زنی بدنام روبرو می شود. رابطه ای که بین این دو نفر شکل می گیرد اتفاقات جالبی را به همراه دارد. کلوت یکی از مهم ترین و بهترین فیلم های آن دهه بود، اثری که به روایت توطئه به معنای واقعی می پردازد.

منبع

تحریریه مجله بازی یک گیمر