آتاری استودیو Nightdive را خریداری کرد

این استودیو پس از اجاره آلبرت مارتین، یکی از طرفداران Resident Evil 4 که هشت سال وقت صرف ساخت یک مد HD برای این بازی کرد و اولین تجربه خود را در صنعت بازی به آن ارائه داد، خبرساز شد. مدیرعامل و رئیس آتاری در بیانیه‌ای گفت: «تخصص و موفقیت اثبات‌شده نایت دیو در تجاری‌سازی IP یکپارچه‌سازی با استراتژی فعلی آتاری به خوبی همسو است و من مطمئن هستم که استعداد، فناوری و مجموعه امتیازات آن به موفقیت آتاری در آینده کمک خواهد کرد.

استفن کک، مدیر عامل شرکت نایت دایو و لری کوپرمنمدیر توسعه تجاری گفت: “Nightdive و Atari سابقه طولانی با هم دارند و ما می دانیم که آتاری در اشتیاق ما به بازی های یکپارچهسازی با سیستمعامل و تمرکز ما بر روی توسعه بازی های جدید و بازسازی شده با کیفیت بالا که باعث افتخار بازی اصلی می شود.” استودیو در یک اعلامیه مشترک . همانطور که ما به دنبال رشد کسب و کار و گسترش توانایی های خود هستیم، هیچ شریک بلندمدتی بهتر از آتاری برای ما وجود ندارد.”

آتاری برای خرید استودیو Nightdive به توافق رسیده است. انتظار می رود قرارداد در ماه آوریل بسته شود و آتاری پرداخت کند 10 میلیون دلار، نیمی به صورت نقدی و نیمی سهام آتاری، توانست استودیو را بخرد. سپس، طی سه سال آینده، آتاری 10 میلیون دلار اضافی بر اساس عملکرد آینده Nightdive پرداخت خواهد کرد.

Nightdive Studio در سال 2012 توسط استفن و آلیکس کک، دو هنرمند سابق سرگرمی آنلاین سونی، پس از اینکه استفن یک نسخه قدیمی از System Shock 2 را خرید و متوجه شد که بازی 1999 روی کامپیوترش اجرا نمی شود، افتتاح شد. از زمان آغاز به کار استودیو، آنها بر روی بازسازی آثار قدیمی تمرکز کرده اند و امکان تجربه آنها را در سیستم های مدرن با وضوح و نرخ فریم بهبود یافته فراهم کرده اند.

بخوانید  برای تبدیل شدن به یک متخصص در عکاسی شبانه با موبایل، این ویدیو را تماشا کنید!

شرکت آتاری موفق به خرید استودیو Nightdive متخصص در تولید ریمستر آثار قدیمی شده است.

پورت های اخیر Nightdive عبارتند از Turok Dinosaur Hunter، Turok 2: Seeds of Evil، Doom 64، Forsaken Remastered، Quake، Shadow Man Remastered، PowerSlave Exhumed و System Shock: Enhanced Edition. آنها در حال حاضر روی ریمستر سه بازی SiN، System Shock 2 و Rise of the Triad کار می کنند.

شدان در کنار لوگوی System Shock 2

تحریریه مجله بازی یک گیمر